Rajd Szwecji przeniesie się na północ do Umeå

Przyszłoroczny Rajd Szwecji zostanie zorganizowany w nowej bazie Umeå, położonym znacząco na północ kraju, aby zapewnić zimowe warunki w czasie rywalizacji.

Ostatnie edycje szwedzkiej rundy rozgrywane wokół tradycyjnej bazy Värmland, lecz ciepła pogoda i brak wystarczającej ilości śniegu były wyzwaniem dla załóg i producenta opon, który przygotowywał na ten rajd ogumienie z kolcami. Aby rozwiązać ten problem, organizatorzy przez ostatnie 12 miesięcy prowadzili intensywne poszukiwania nowej bazy rajdu, która zapewni śnieg na trasach i mróz podczas nadchodzących zmagań.

„Region z szansą większego śniegu dalej na północ jest podstawowym wymogiem, a możliwość dostarczenia historycznych danych pogodowych była kluczowa dla podjęcia decyzji” – powiedział Glenn Olsson, szef Rajdu Szwecji. „Mocne strony Umeå, oprócz stabilnych warunków zimowych, obejmują sporą liczbę miejsc w hotelach w połączeniu z lokalizacją parku serwisowego i siedziby głównej na terenie targowym Nolia, w którym jest tętniąca życiem społeczność biznesowa oraz potencjał przyciągnięcia wielu fanów”.

„Östersund i Luleå również przedstawiły mocne oferty i przede wszystkim ogromne zaangażowanie, ale ogólnie rzecz biorąc Umeå jest bardziej atrakcyjną koncepcją dla Rajdu Szwecji”.

W nowym regionie znajduje się 15 różnych odcinków specjalnych w promieniu 50 km od miasta – wcześniej trasy te były wykorzystywane w krajowych mistrzostwach rajdowych. Będzie to pierwsza zmiana bazy Rajdu Szwecji od początku mistrzostw w 1973 roku – do tej pory stolicą zimowego rajdu był Värmland.

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze