Sébastien Loeb wystąpi w Rajdzie Turcji

Hyundai potwierdził swój skład załóg na Rajd Turcji, który będzie drugą rundą WRC po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Sébastien Loeb pojedzie u boku regularnych kierowców koreańskiego zespołu – Thierry’ego Neuville’a oraz Otta Tänaka. Dla Francuza będzie to drugi tegoroczny występ po tym, jak w otwierającym sezon Rajdzie Monte Carlo zajął on szóste miejsce.

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata startuje w wybranych rajdach i współdzieli swój trzeci samochód Hyundaia z Craigiem Breenem, który pojechał w Szwecji, a także z Danim Sordo, który wystąpił w Meksyku.

WRC powróci do rywalizacji na początku przyszłego miesiąca, kiedy odbędzie się Rajd Estonii w dniach 4-6 września. Podczas niego obok Neuville’a oraz Tänaka po raz drugi pojedzie Breen.

W miniony weekend odbył się rajd przygotowawczy w Estonii, w którym wzięła udział spora część stawki WRC. Rywalizację zdominował Tänak, który był najszybszy na siedmiu z ośmiu odcinków specjalnych i pokonał najbliższego rywala Kalle Rovanperę o 13 sekund.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze