Meeke wraca do WRC wraz z Toyotą

Meeke wraca do WRC wraz z Toyotą Toyota Gazoo Racing WRC

Kris Meeke w przyszłym sezonie powróci do startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata, gdzie będzie rywalizować w barwach zespołu Toyota.

Brytyjczyk, z którym Citroën zerwał kontrakt po Rajdzie Portugalii z powodu zbyt częstych groźnych wypadków, dołączy do Toyoty, gdzie będzie zespołowym kolegą Otta Tänaka oraz Jari-Matti Latvali. Meeke we wtorek po raz pierwszy przetestował Yarisa w Finlandii i jak powiedział, jego celem będzie zdobycie mistrzowskiego tytułu.

„Dla mnie były to trudne miesiące, ale nie trwało to długo i odzyskałem głód rywalizacji. W głębi duszy wiedziałem, że chcę wrócić, aby jeździć samochodem rajdowym i doznać pierwszego doświadczenia z Yarisem na tych odcinkach, co dało mi wiele radości, że znów mogę prowadzić samochód. Poświęciłem całe swoje życie na rajdy, które dały mi wiele, ale z pewnością to nie był dla mnie moment, aby to zaprzestać. Nadal uważam, że w tym sporcie mogę osiągnąć o wiele więcej i mam nadzieję, że dzięki temu nowemu, ekscytującemu przedsięwzięciu możemy wspólnie osiągnąć dobre wyniki” – powiedział Meeke.

Poinformowano również, że dotychczasowy pilot Meeke’a Paul Nagle nie będzie kontynuować współpracy z wieloletnim partnerem. Uważa się, że na prawym fotelu przyszłorocznego kierowcy Toyoty zasiądzie Seb Marshall, który obecnie jest pilotem kierowcy Hyundaia – Haydena Paddona.

Szef Toyoty Tommi Mäkinen z kolei liczy na to, że przyszłoroczny skład załóg pozwoli zespołowi na kolejną walkę o tytuł.

„Wiemy, że Kris jest bardzo szybki, ale także przynosi ogromne doświadczenie. Jego wiedza techniczna jest na naprawdę wysokim poziomie i wierzę, że może wnieść nową wiedzę oraz pomysły, które pomogą nam w naszym dążeniu do dalszego ulepszenia Yarisa WRC. Bardzo się cieszę, że Jari-Matti nadal będzie częścią naszego zespołu. Wykonał dla nas świetną pracę i ostatnio regularnie stał na podium, co było bardzo ważne”.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka