Lappi przechodzi do Citroëna

Lappi przechodzi do Citroëna Toyota Gazoo Racing WRC

Citroën potwierdził, że od przyszłego sezonu barwy producenta będzie reprezentować Esapekka Lappi, który zostanie zespołowym kolegą Sébastiena Ogiera.

Fin, który odejdzie z Toyoty po dwóch sezonach spędzonych w tej ekipie, w środowisku rajdowym jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych kierowców. Jak stwierdził, obecność pięciokrotnego rajdowego mistrza świata Ogiera w zespole tylko pomoże jego karierze w WRC.

„Jest to dla mnie dobra okazja do dalszego rozwoju. Po tym, jak nauczyłem się wielu rzeczy od Jari-Matti Latvali w ubiegłym roku oraz od Otta Tänaka w tym roku, będę miał wszystko, aby stać się jeszcze lepszym, jeśli uda mi się również czerpać inspirację od Seba” – powiedział Lappi.

Citroën od momentu powrotu do WRC wciąż przechodzi trudniejszy okres. Po nie tak dawnych zmianach na czołowych stanowiskach ekipy, francuski zespół zdecydował się sprowadzić Ogiera, aby przerwać passę braku zwycięstw, która trwa od ubiegłorocznego Rajdu Hiszpanii. Lappi uważa, że jego przejście do zespołu również może pomóc tej ekipie.

„Jestem przekonany, że samochód ma duży potencjał, podobnie jak zespół, który posiada długą historię i duże doświadczenie w WRC. Fakt, że Pierre [Budar, szef Citroëna] wyraźnie chciał mnie pozyskać, również miał wpływ na podjęcie przeze mnie tej decyzji”.

Z kolei Budar dodał, że jest zadowolony z zatrudnienia świetnych kierowców, co ma pozwolić Citroënowi na powrót do walki o najwyższe pozycje.

„Chcieliśmy pozyskać dwie bardzo konkurencyjne załogi na przyszły rok, a przybycie Esapekki jest z tego względu doskonałą wiadomością. Wiara w młodych kierowców od dawna jest częścią DNA naszej marki, a Esapekka z pewnością posiada idealny profil. Jako utalentowany, zdeterminowany i skupiony zawodnik, powinien on stworzyć zarówno uzupełniający siebie nawzajem, jak również budzący grozę duet z Sébastienem. Uważamy, że nadal jest w stanie się poprawić, więc zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc mu w jego imponującym umacnianiu się w rankingach”.

W tegorocznych mistrzostwach Lappi zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 104. punktów. Fin w ubiegłym roku sięgnął po pierwsze i jak na razie jedyne zwycięstwo w swojej karierze, triumfując w domowym Rajdzie Finlandii.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka