Japonia coraz bliżej powrotu do kalendarza WRC

Japonia coraz bliżej powrotu do kalendarza WRC Michelin

Japonia zrobiła kolejny krok w stronę powrotu do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata już w przyszłym roku po spotkaniu z promotorem WRC podczas Rajdu Niemiec.

Promotor WRC Oliver Ciesla sfinalizował kontrakt z organizatorami rundy, który ma umożliwić powrót Rajdu Japonii do WRC w przyszłym roku po dziewięcioletniej przerwie. Podczas gdy poprzednie edycje odbywały się na północnej wyspie Hokkaido, przyszłoroczna impreza może zostać rozegrana na głównej wyspie Japonii – Honshu. Nowa lokalizacja umożliwia na umiejscowienie odcinków specjalnych wokół góry Fudżi, pomiędzy Tokio, Yokohamą i Nagoyą.

„Proces [powrotu] będzie od teraz polegać na tym, że udamy się do Japonii, gdzie w listopadzie zostanie rozegrany rajd kandydujący. Następnie nasza propozycja zostanie przekazana do Światowej Rady Sportów Motorowych, gdzie zakładamy, że uzyskamy zgodę na powrót rajdu w Japonii. Impreza będzie organizowana od 2019 roku, prawdopodobnie przez cztery lata” – powiedział Ciesla.

Kandydujący Rajd Shinhiro zostanie rozegrany w dniach 3-4 listopada i będzie on obserwowany przez FIA oraz promotora WRC, którzy mają upewnić się co do wysokich standardów w kluczowych obszarach, takich jak bezpieczeństwo i organizacja.

Rajd Japonii znajdował się w kalendarzu WRC w latach 2004-2010. Podczas ostatniej rundy w tym kraju, która miała bazę w Sapporo, zwycięstwo odniósł Sébastien Ogier w Citroënie C4.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka