Latvala: Mam obawy przed szybką jazdą

Latvala: Mam obawy przed szybką jazdą Toyota Gazoo Racing

Jari-Matti Latvala powiedział, że ma obawy podczas jazdy z gazem podłodze po awariach zawieszenia jego Toyoty Yaris, które miały miejsce podczas dwóch ostatnich rund WRC w Argentynie i Portugalii.

W przypadku obu rajdów urwaniu uległa przednia prawa część zawieszenia z powodu uderzenia w kamień, przez co Fin musiał przedwcześnie zrezygnować z walki o punkty. Latvala wezwał swój zespół do tego, aby poprawił on strukturę samochodu.

„Dwukrotnie doznaliśmy problemu z zawieszeniem i jest to obszar, którym musimy się zająć, ponieważ moim zdaniem możemy się poprawić. Można mieć pewne obawy przy jeździe z maksymalną prędkością, ponieważ już dwa razy przydarzyła mi się awaria zawieszenia. Z pewnością musiałem uderzyć w skałę, a mój styl prowadzenia jest nieco trudny, ale myślę, że wciąż jest miejsce na poprawę. Wydajność samochodu uległa polepszeniu, więc teraz potrzebujemy wzmocnienia” – powiedział Latvala w rozmowie z WRC.com.

Fin przyznał również, że w wyniku braku punktów z trzech ostatnich rajdów, również i on wprowadza zmiany w swoim stylu jazdy, aby w ten sposób poradzić sobie z obecnymi problemami.

„W Portugalii było wiele miejsc, gdzie można było jechać po kamieniach, ponieważ znajdowały się na linii jazdy. W Argentynie również były skały – na shakedownie znajdował się duży kamień, który był przejeżdżany przez wszystkich. Trudność polega na tym, że nie wiadomo, przez które skały można normalnie przejechać, a które sprawią, że zawieszenie zostanie urwane. Z tego względu zacząłem koncentrować się na innym sposobie prowadzenia samochodu. W bardziej technicznych sekcjach mogę jechać przez kamienie, ale w szybszych będę je omijać”.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka