Citroën zrywa kontrakt z Krisem Meeke

Citroën zrywa kontrakt z Krisem Meeke Michelin

Citroën poinformował o zerwaniu kontraktu z Krisem Meeke i jego pilotem Paulem Nagle z powodu zbyt dużej liczby poważnych wypadków.

Tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata nie był udany dla Meeke’a. Podczas minionego Rajdu Portugalii Brytyjczyk doznał poważnego wypadku, po którym trafił do szpitala na przeprowadzenie dodatkowych badań. Biorąc jednak pod uwagę skalę zniszczeń jego Citroëna, Meeke oraz jego pilot mieli spore szczęście. Zespół w specjalnym komunikacie wydanym w piątek poinformował, że z powodu bardzo dużej liczby wypadków, z czego część była poważna, podjęto decyzję o zerwaniu umowy z Meeke’m i jego pilotem.

To nie pierwsza tego typu sytuacja Meeke’a. W ubiegłym roku Citroën nie wystawił go do Rajdu Polski z powodu słabych występów na początku roku. Ostatecznie Meeke zajął siódme miejsce w klasyfikacji sezonu.

Szef Citroëna Pierre Budar powiedział, że podjęcie takiej decyzji było konieczne z powodów bezpieczeństwa.

„To nie była łatwa decyzja, ponieważ ma ona wpływ zarówno na kierowcę, jak i pilota, ale u jej podłożu leżą względy bezpieczeństwa, o które muszę zabiegać jako szef zespołu. W konsekwencji stwierdziliśmy podjąć taką decyzję jako środek zapobiegawczy” – powiedział Budar.

Na razie nie wiadomo, kto zajmie miejsce wyrzuconej z Citroëna załogi. Francuski producent poinformował w komunikacie, że pozostali kierowcy – Craig Breen oraz Mads Østberg, którzy nie biorą udziału w pełnym sezonie, wystartują podczas nadchodzącego Rajdu Sardynii. Dodatkowo podczas Rajdu Hiszpanii za kierownicę C3 WRC powróci dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Loeb.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Citroën Racing

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka