Latvala najszybszy na odcinku testowym Rajdu Portugalii

Latvala najszybszy na odcinku testowym Rajdu Portugalii Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Jari-Matti Latvala uzyskał najlepszy czas na shakedownie Rajdu Portugalii, będąc nieznacznie szybszym od Sébastiena Ogier oraz Thierry’ego Neuville’a.

Na liczącej 4,6 kilometrów próbie Baltar kierowca Toyoty był szybszy o 0,3 sekundy od Ogiera i Neuville’a, którzy uzyskali taki sam czas, plasując się na drugiej pozycji. Początkowo Latvala plasował się na czele zestawienia po pierwszej serii przejazdów, jednak na kolejnej próbie lepszy czas uzyskał Kris Meeke. Fin powrócił ostatecznie na pierwszą pozycję przy trzecim podejściu.

Latvala na razie nie może zaliczyć tegorocznego sezonu do szczególnie udanych. Po zdobyciu trzeciego miejsca w Rajdzie Monte Carlo, nadeszło siódme miejsce w Szwecji oraz ósme w Meksyku, zaś ostatnich rund we Francji oraz Argentynie nie ukończył. Po pięciu rajdach Fin plasuje się ósmym miejscu z dorobkiem 31 punktów. Kierowca Toyoty liczy jednak na odwrócenie sytuacji podczas Rajdu Portugalii.

„Wiosna była dla mnie trudna i bardzo chciałbym, aby ten rajd stał się punktem zwrotnym sezonu. Chcę zobaczyć metę, przejechać czysty rajd i znaleźć prędkość, którą jestem w stanie uzyskać. Uważam, że samochód jest wystarczająco konkurencyjny, więc muszę być spokojny i wykonywać swoją prace. Podczas trzech porannych przejazdów nie było żadnych zmian. Zazwyczaj wiadomo, kiedy nie trzeba wprowadzać żadnej korekty ustawień – obecna konfiguracja jest prawidłowa i tak właśnie powinno być. Kiedy trzeba pracować nad tym podczas shakedownu, zazwyczaj nie jest to dobry znak” – powiedział Latvala po odcinku testowym.

Na czwartej pozycji w klasyfikacji shakedownu uplasowali się Meeke oraz Andreas Mikkelsen, którzy do Latvali stracili 0,7 sekundy. Szósty był Hayden Paddon, który powrócił do stawki WRC po przerwie wynoszącej trzy rajdy. Czołową dziesiątkę uzupełnili Ott Tänak, Esapekka Lappi, Dani Sordo oraz Teemu Suninen.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 7
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT 3:03,5
2 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT + 0,3
2= 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,3
4 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 0,7
4= 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,7
6 6
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,8
7 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,0
7= 9
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,0
9 16
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 1,4
10 3
Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport Ford WRT + 1,9

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka