Szczepaniak pilotem Kajetanowicza w WRC 2

Szczepaniak pilotem Kajetanowicza w WRC 2 kajto.pl

Dzisiaj ogłoszono, że Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak stworzą załogę, która wystartuje w co najmniej czterech rundach tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata w klasie WRC 2.

Dla Kajetanowicza będzie to pierwszy sezon startów w WRC, nie wliczając pojedynczego występu w Rajdzie Polski w 2016 roku, zajmując wówczas czwarte miejsce w WRC 2. Z kolei Szczepaniak ma ogromne rajdowe doświadczenie, zasiadając na prawym fotelu w ponad stu rundach. Jak powiedział, nadchodzące występy będą stanowiły dla niego wyzwanie mimo posiadania znaczącej wiedzy, którą zamierza dzielić się z Kajetanowiczem.

„Od wielu lat mam przyjemność uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Każdy udział w rajdzie tej rangi to ekstremalne wyzwanie, niezależnie od tego, czy siedzisz na pokładzie samochodu klasy WRC, R5 czy Junior WRC. To najdłuższe, najtrudniejsze i najbardziej wymagające zawody. Kajetan jest kierowcą o bardzo renomowanym nazwisku, z wielkimi osiągnięciami w mistrzostwach Europy. Stanie do rywalizacji z najszybszymi kierowcami świata, co stanowi duży sprawdzian. Dla mnie wyzwaniem jest podzielenie się doświadczeniem i dostarczenie mu komfortu pracy, jakiego oczekuje. Mój cel jest zawsze taki sam: być najbardziej użytecznym narzędziem w rękach kierowcy, co od wielu lat podkreślam. Jestem po to, aby pomóc Kajetanowi, tak samo, jak każdy inny członek zespołu” – powiedział Szczepaniak.

Z kolei Kajetanowicz przyznał, że jest zadowolony z nawiązania współpracy ze Szczepaniakiem, a prace nad pierwszym tegorocznym występem już trwają.

„Cieszę się, że mogę ogłosić coś, na co czekało bardzo wielu kibiców. Po prawej stronie mojego Forda Fiesty R5 usiądzie Maciej Szczepaniak, którego wieloletnia kariera to w znacznej mierze właśnie Rajdowe Mistrzostwa Świata. Rywalizował już na trasach prawie wszystkich rajdów tego cyklu rozgrywanych w ostatnich latach, przez co jego doświadczenie jest naprawdę imponujące. Rozpoczynamy od Rajdu Sardynii, blisko 320 kilometrów odcinków specjalnych. Już teraz intensywnie pracujemy nad tym startem. Wierzę, że ta rywalizacja przyniesie Wam i nam dużo radości” – mówił Kajetanowicz.

Po raz pierwszy załoga Kajetanowicz/Szczepaniak, która reprezentować będzie zespół LOTOS Rally Team, wystartuje w Rajdzie Sardynii (7-10 czerwca). W tym sezonie Polacy planują wziąć udział w co najmniej czterech rundach WRC.

Źródło: kajto.pl

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka