Kajetanowicz wystartuje w WRC2

Kajetanowicz wystartuje w WRC2 kajto.pl

Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz wystąpi w Rajdowych Mistrzostwach Świata, począwszy od Rajdu Sardynii. Polak będzie reprezentować zespół LOTOS Rally Team za kierownicą Forda Fiesty R5.

Kajetanowicz od pewnego czasu celował w występ w WRC, jednak bezskutecznie, pomimo trzykrotnego zdobycia tytułu w ERC. Swój pierwszy występ w Rajdowych Mistrzostwach Świata zaliczył w 2016 roku, kiedy podczas Rajdu Polski w klasie WRC 2 wywalczył czwarte miejsce. Teraz ogłoszono, że Kajetanowicz wystartuje w co najmniej czterech rundach tegorocznego sezonu WRC 2, zaś niedługo powinniśmy poznać nazwisko jego pilota. Jak stwierdził Polak, potwierdzenie startów jest dla niego ulgą, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że czeka go trudne zadanie.

„Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować kumulacją emocji do pełna. Wiem, że wielu kibiców oczekiwało na tę informację, podobnie jak ja. Dziękuję im za cierpliwość i zaufanie. Wierzę, że będą dalej obserwować rozwój sytuacji z zaciśniętymi kciukami. Staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki” – powiedział Kajetanowicz.

„Przed naszym zespołem nowy sprawdzian. Do pokonania mamy nieznane i nowe odcinki specjalne, na których czeka nas rywalizacja z doświadczonymi oraz fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania. Kontynuuję współpracę z M-Sport Poland, co bardzo mnie cieszy, ponieważ wiem, jak wiele serca wkładają w nasze starty. Dziękuję Grupie LOTOS, Delphi Technologies i Driving Experience – partnerom, którzy po raz kolejny zaufali i docenili nasze wyniki, nie tylko sportowe. To ich wsparcie spowodowało, że długo oczekiwany krok do świata WRC stał się w końcu rzeczywistością”.

Pierwszą rundą, w której wystartuje Kajetanowicz, będzie Rajd Sardynii, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 czerwca.

Źródło: kajto.pl

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka