Tänak na czele po pierwszym dniu Rajdu Argentyny

Tänak na czele po pierwszym dniu Rajdu Argentyny Michelin

Ott Tänak znajduje się na prowadzeniu po pierwszym dniu rywalizacji w Rajdzie Argentyny. Na drugim miejscu znajduje się Kris Meeke, a czołową trójkę uzupełnia Thierry Neuville.

Po pierwszym czwartkowym odcinku specjalnym, który padł łupem Neuville’a, w piątek załogi miały do pokonania siedem odcinków specjalnych. Na otwierającym dzień oesie Las Bajadas najlepszy czas uzyskał otwierający trasę Sébastien Ogier, zaś Tänak po uderzeniu w kamień doznał niewielkich problemów ze sterownością jego Toyoty, jednak mimo tego Estończyk pojechał najszybciej na kolejnych dwóch próbach. Na ostatnim odcinku przed serwisem najlepiej pojechał Dani Sordo, zaś Ogier spadł na piąte miejsce.

Tänak objął prowadzenie na półmetku dnia, jednak miał zaledwie 0,8 sekundy przewagi nad drugim Andreasem Mikkelsenem, zaś nieco ponad 3 sekundy do kierowcy Toyoty tracił Meeke. Na czwartym miejscu znajdował się Ogier, piąty był Sordo, a na szóste miejsce spadł Neuville, który miał ponad 9 sekund straty. Z walki o sporą liczbę punktów odpadł Jari-Matti Latvala, w samochodzie którego doszło do poważnego uszkodzenia zawieszenia po uderzeniu w kamień.

Po południu Tänak popisał się dominującym tempem, zwyciężając na wszystkich trzech odcinkach specjalnych mimo ruszenia na trasę jako trzeci kierowca. Estończyk na pierwszym poserwisowym oesie odskoczył od Mikkelsena, w samochodzie którego doszło do przebicia opony, przez co kierowca Hyundaia spadł na ósmą pozycję.

Na pechu Mikkelsena skorzystał Meeke, który awansował na drugie miejsce, mając sześć sekund przewagi nad Neuvillem i Sordo. Zespołowych kolegów z Hyundaia dzieli zaledwie 0,9 sekundy. Lider mistrzostw Ogier znajduje się na piątej pozycji, tracąc ponad pół minuty do Tänaka. Za plecami Francuza plasuje się Craig Breen, który zbliża się do 5-krotnego rajdowego mistrza świata, zaś siódmy jest Mikkelsen. Esapekka Lappi i Teemu Suninen również nie uniknęli przebicia opony, jadąc odpowiednio na ósmej i dziesiątej pozycji. Tych dwóch kierowców przedziela Elfyn Evans.

W sobotę załogi będą miały do pokonania siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 146,88 km.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT 1:30:38,6
2 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 22,7
3 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 28,6
4 6
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 29,5
5 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT + 36,4
6 11
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 41,2
7 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 58,5
8 9
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:07,9
9 2
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport Ford WRT + 1:10,3
10 3
Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport Ford WRT + 1:33,7
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka