Østberg za kierownicą Citroëna w Portugalii i Sardynii

Østberg za kierownicą Citroëna w Portugalii i Sardynii Citroën Racing

Mads Østberg po udanym lutowym Rajdzie Szwecji ponownie wystąpi w barwach Citroëna, tym razem startując w dwóch szutrowych rundach w Portugalii i Sardynii.

Norweski kierowca, który w Rajdzie Szwecji zajął szóste miejsce, zapewnił sobie występ w dwóch kolejnych rajdach tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Østberg wystartuje w Rajdzie Portugalii oraz Sardynii wraz z Craigiem Breenem oraz Krisem Meeke, co oznacza, że Citroën powraca do wystawienia trzech samochodów. Podczas rund w Meksyku i na Korsyce Citroën skorzystał z usług dziewięciokrotnego rajdowego mistrza świata Sébastiena Loeba, który był zespołowym partnerem Meeke’a.

„Dobrze jest wrócić do samochodu i do zespołu po długiej przerwie od Rajdu Szwecji. Zrobię wszystko, aby udowodnić, że po tych dwóch rajdach warto wsadzić mnie do auta i mam nadzieję, że zasiądę za kierownicą również w dalszej części sezonu” – powiedział Østberg.

W przeszłości Østberg zdobywał dobre rezultaty podczas Rajdu Portugalii i Sardynii, zajmując w 2014 roku odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Po raz ostatni Norweg na podium stał dwa lata temu w Rajdzie Meksyku, gdzie wywalczył trzecią pozycję.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka