Ken Block wystartuje w Rajdzie Hiszpanii

Ken Block wystartuje w Rajdzie Hiszpanii FIAWorldRallycross.com

Ken Block powróci do stawki WRC na Rajd Hiszpanii, gdzie wystartuje za kierownicą Forda Fiesty. Dla amerykańskiego kierowcy będzie to pierwszy od czterech lat występ w WRC.

Block, który znany jest ze swoich kaskaderskich jazd, sprawdzi się za kółkiem najnowszej generacji samochodu WRC w barwach własnego zespołu Hoonigan Racing Division. Rajd Hiszpanii będzie dla niego jednym z przystanków sezonu, podczas którego będzie startować również w rajdowych mistrzostwach USA.

„Rywalizacja w WRC wymaga ogromnego wysiłku i treningu, ale przed rundą skrócę to do krótkiego okresu przygotowawczego. Nie jest to wystarczająca ilość czasu w samochodzie, aby właściwie przygotować się na rajd WRC, ale wezmę to co mam!” – powiedział Block.

50-letni zawodnik w 2010 roku zajął dziewiąte miejsce wraz z pilotem Alexem Gelsomino, który podczas Rajdu Hiszpanii ponownie zasiądzie na prawym fotelu Amerykanina. Runda w Katalonii będzie 25 rajdem WRC w karierze Blocka, który zadebiutował w mistrzostwach w 2007 roku. Jego najlepszym wynikiem było siódme miejsce zajęte w Rajdzie Meksyku w 2013 roku.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka