Ogier dominuje pierwszego dnia Rajdu Korsyki

Ogier dominuje pierwszego dnia Rajdu Korsyki Michelin

Sébastien Ogier znajduje się komfortowo na pozycji lidera po pierwszym dniu rywalizacji w Rajdzie Korsyki, mając ponad półminutową przewagę nad Thierrym Neuvillem.

Podczas dzisiejszych jazd załogi miały do pokonania 4 odcinki specjalne o łącznej długości 125,16 km, w tym dwukrotny przejazd mającego niemal 50 kilometrów odcinka La Porta - Valle di Rostino. To właśnie ta próba otworzyła rywalizację w Rajdzie Korsyki. Najszybszym czasem na nim popisał się Ogier, który o niemal 10 sekund pokonał swojego rodaka Sébastiena Loeba.

Podczas gdy Ogier uzyskał najlepszy czas również na Piedigriggio – Pont de Castirla o długości 13,55 km, Loeb wypadł z trasy w lewym zakręcie zaledwie 400 metrów od startu odcinka, tracąc szansę na walkę o czołowe pozycje. Co prawda jego Citroën nie został poważnie uszkodzony, jednak nie było możliwości powrotu na trasę.

Przed popołudniową pętlą Ogier miał 21 sekund przewagi nad drugim Krisem Meeke, za plecami którego znajdowali się Thierry Neuville, który narzekał na swoje tempo podczas pierwszych odcinków specjalnych, oraz Ott Tänak.

Na drugim przejeździe 49-kilometrowego odcinka La Porta - Valle di Rostino ponownie najszybszym kierowcą okazał się być Ogier, który tym razem o 10 sekund był szybszy od Neuville’a. Kolejne 7 sekund na tej próbie stracił Kris Meeke, który tym samym spadł na trzecie miejsce w rajdzie kosztem reprezentanta Hyundaia. Na zakończenie rywalizacji najlepszym czasem popisał się kierowca Toyoty Esapekka Lappi, który o 1,7 sekundy pokonał Neuville’a oraz Jari-Matti Latvalę. Ogier uzyskał na tej próbie czwarty czas, tracąc 1,8 sekundy.

Po pierwszym dniu Rajdu Korsyki Ogier ma 33,6 sekund przewagi nad Neuvillem, zaś czołową trójkę uzupełnia Meeke ze stratą 38,7 sekundy. Na czwartej pozycji znajduje się Tänak, piąty jest Lappi, jako szósty jedzie Elfyn Evans, siódmą lokatę zajmuje Dani Sordo, a najlepszą dziesiątkę zamykają Latvala, Andreas Mikkelsen oraz Bryan Bouffier.

W klasyfikacji WRC 2 na prowadzeniu znajduje się Jan Kopecký, który ma prawie 21 sekund przewagi nad Yoannem Bonato. Polska załoga Łukasz Pieniążek – Przemysław Mazur zajmują ósme miejsce wtym zestawieniu, tracąc ponad 9 i pół minuty do liderującej Škody Fabii R5.

Jutro załogi będą miały do pokonania 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 136,90 kilometrów. Początek rywalizacji o godzinie 7:37.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT 1:19:39,0
2 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 33,6
3 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 38,7
4 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 44,2
5 9
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:13,5
6 2
Elfyn Evans
Phil Mills
M-Sport Ford WRT + 1:13,8
7 6
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 1:14,4
8 7
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:25,0
9 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 1:29,2
10 3
Bryan Bouffier
Xavier Panseri
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 1:44,8
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka