Meeke na czele shakedownu Rajdu Korsyki

Meeke na czele shakedownu Rajdu Korsyki Citroën Racing

Kris Meeke uzyskał najlepszy czas na czwartkowym odcinku testowym przed Rajdem Korsyki.

Brytyjczyk już na pierwszym przejeździe odcinka Sorbo Ocagnano o długości 5,45 km był w stanie ustanowić najlepszy czas shakedownu, będąc szybszym od drugiego Andreasa Mikkelsena o 2,2 sekundy. Taki stan rzeczy spowodowany był nanoszeniem błota po środowych burzach przez przejeżdżających kierowców, którzy ścinali zakręty, sprawiając, że kolejne przejazdy załóg były już wolniejsze.   

„Był to trudny shakedown, który odbył się w wilgotnych warunkach po wczorajszym deszczu. Mój rytm był całkiem niezły i chociaż czas nie jest tak ważny, byłem zadowolony z samochodu. W bardziej suchych warunkach wszyscy mogą znacznie bardziej ufać przyczepności. Wygląda na to, że rajd będzie stawał się coraz bardziej suchy, więc różnice będą niewielkie. Dziś rano warunki były podchwytliwe, jednak prawdopodobnie nie doświadczymy już ich przez pozostałą część rywalizacji” – powiedział Meeke.

Drugi czas na odcinku testowym uzyskał Mikkelsen, który wyprzedził zespołowych kolegów z Hyundaia: Thierry’ego Neuville’a oraz Daniego Sordo. Lider mistrzostw Sébastien Ogier uzyskał piąty rezultat, plasując się przed swoim zespołowym kolegą Elfynem Evansem. Podczas tego rajdu pilotem Walijczyka jest Phil Mills, który zastępuje kontuzjowanego Daniela Barritta. Czołową dziesiątkę uzupełnili Sébastien Loeb, Ott Tänak, Stéphane Lefebvre oraz Jari-Matti Latvala.

Początek rajdu nastąpi jutro, kiedy załogi będą miały do pokonania 4 odcinki specjalne, do których zalicza się między innymi dwukrotny przejazd prawie 50-kilometrowego odcinka La Porta - Valle di Rostino. Łączna długość jutrzejszej trasy wynosi 125,16 km.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT 4:00,8
2 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 2,2
3 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 3,0
4 6
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 3,5
5 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT + 4,3
6 2
Elfyn Evans
Phil Mills
M-Sport Ford WRT + 5,3
7 11
Sébastien Loeb
Daniel Elena
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 5,6
8 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 7,1
9 38
Stéphane Lefebvre
Gabin Moreau
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 7,3
10 7
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 7,7

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka