Ogier obejmuje prowadzenie w Rajdzie Meksyku

Ogier obejmuje prowadzenie w Rajdzie Meksyku Michelin

Sébastien Ogier znalazł się na prowadzeniu po sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Meksyku, wykorzystując pech swoich głównych rywali. Francuz przed niedzielą częścią rywalizacji ma ponad pół minuty przewagi nad resztą stawki.

W sobotę załogi miały do pokonania 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 140,35 km. Na otwarcie dnia etapowe zwycięstwo odniósł Sébastien Loeb, który jednocześnie stał się nowym liderem rajdu, spychając Daniego Sordo na drugie miejsce. Francuz był nieznacznie szybszy od kierowcy Hyundaia również na kolejnej próbie, powiększając swoją przewagę do sześciu sekund. Na ostatnim odcinku porannej pętli Loeb pojechał już wolniej od Sordo, jednak utrzymał 3-sekundowe prowadzenie.

Na ostatnich dwóch odcinkach porannej pętli oesowe zwycięstwo odnosili odpowiednio Kris Meeke oraz Sébastien Ogier, którzy również liczyli się w walce o triumf w Meksyku i na porannym serwisie obaj plasowali się na trzeciej pozycji z identyczną, 15,5-sekundową stratą do lidera. Piąte miejsce zajmował Andreas Mikkelsen, a na szóstej pozycji jechał Thierry Neuville. Z dobrym wynikiem pożegnać się musiał Ott Tänak, w samochodzie którego doszło do podobnych problemów z silnikiem, co w przypadku jego zespołowych kolegów Jari-Matti Latvali i Esapekki Lappiego.

Po południu klasą samą dla siebie był Ogier, który wykorzystał dobrą dyspozycję, jak również problemy swoich rywali. Na pierwszym odcinku drugiej pętli jadący na czele Loeb oraz Sordo złapali kapcie w swoich samochodach, w wyniku czego konieczna była wymiana koła. Hiszpan stracił na tej próbie 30 sekund, spadając na trzecie miejsce, zaś 9-krotny mistrz świata utracił prowadzenie, aby znaleźć się na piątym miejscu. Te incydenty sprawiły, że nowym liderem rajdu został Ogier, który jednocześnie odskoczył od Meeke’a na 3,8 sekundy.

Francuz odniósł zwycięstwo na dwóch kolejnych odcinkach specjalnych, powiększając prowadzenie w rajdzie do niemal 40 sekund, głównie za sprawą błędu Meeke’a, który na OS15 obrócił swój samochód. Kierowca Citroëna oraz Sordo odnieśli zwycięstwa na dwukrotnym przejeździe superoesu Autódromo de León, zaś na zakończenie dnia najszybciej pojechał Mikkelsen.

Przed niedzielą Ogier ma 36 sekund przewagi nad Meeke, zaś na trzeciej pozycji plasuje się Sordo. Jako czwarty jedzie Mikkelsen, piąty jest Loeb, a czołową szóstkę uzupełnia Thierry Neuville. W WRC2 liderem jest Pontus Tidemand, który ma prawie 6 minut przewagi nad resztą stawki, zajmując jednocześnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

W niedzielę załogi będą miały do pokonania 3 odcinki specjalne o łącznej długości 46,46 km, w tym nagradzany dodatkowymi punktami Power Stage. Wznowienie rywalizacji o godzinie 15:18 czasu polskiego.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT 3:25:03.1
2 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 35,9
3 6
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 46,8
4 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 1:28,4
5 11
Sébastien Loeb
Daniel Elena
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 2:19,7
6 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 4:44,6
7 31
Pontus Tidemand
Jonas Andersson
Škoda Motorsport + 9:24,2
8 38
Gus Greensmith
Parry Craig
Gus Greensmith + 15:06,8
9 7
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 15:59,6
10 39
Pedro Heller
Pablo Olmos
Pedro Heller + 21:43,0
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka