Neuville najszybszy na odcinku testowym Rajdu Szwecji

Neuville najszybszy na odcinku testowym Rajdu Szwecji Red Bull Media House

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na czwartkowym odcinku testowym przed drugą rundą tegorocznego cyklu WRC – Rajdem Szwecji.

Kierowca Hyundaia i20 znalazł się na czele klasyfikacji odcinka Skalla o długości 6,86 km, pokonując o 0,3 Madsa Østberga, który w Szwecji zalicza debiut w Citroënie C3. Czołową trójkę uzupełnił lider mistrzostw Sébastien Ogier, tracąc kolejne pół sekundy. Østberg znajdował się na szczycie zestawienia po pierwszym przejeździe, jednak później lepszym czasem popisał się Ott Tänak.  Na trzeciej i ostatniej próbie jeszcze lepszy rezultat uzyskał Neuville.

„Samochód zachowywał się dobrze i właśnie potwierdziliśmy ustawienia z testów, wprowadzając małe modyfikacje do amortyzatorów i tylnego stabilizatora. Zaliczyliśmy dobry pierwszy przejazd, co było dla nie najważniejszą rzeczą. Nie wiemy, czy pojawią się opady śniegu. Jest wielu szybkich kierowców w czołówce, ale również startujących z tyłu, więc więcej śniegu pozwoli nieco wymieszać stawkę. Na niektórych odcinkach możemy zobaczyć spore różnice czasowe pomiędzy pierwszym, a drugim przejazdem” – powiedział Neuville.

Na czwartej pozycji znalazł się kolejny z kierowców Citroëna, który do Ogiera stracił 0,2 sekundy. Za jego plecami uplasował się Tänak, a Andreas Mikkelsen uzupełnił najlepszą szóstkę. Kolejne lokaty zajęli: Jari-Matti Latvala, Craig Breen, Teemu Suninen oraz Elfyn Evans.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Szwecji zostanie rozegrany dzisiejszego wieczora, kiedy załogi będą miały do pokonania superoes Karlstad o długości 1,90 km. Początek jazdy o godzinie 20:08.

Źródło: wrc.com

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 4:17,3
2 12
Mads Østberg
Torstein Eriksen
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 0,3
3 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT + 0,8
4 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 1,0
5 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,4
6 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 1,5
7 7
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,7
8 11
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 1,8
9 3
Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport Ford WRT + 1,9
10 2
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport Ford WRT + 2,0
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka