Matton dyrektorem rajdowym FIA, Budar nowym szefem Citroëna

Matton dyrektorem rajdowym FIA, Budar nowym szefem Citroëna Citroën Racing

Dotychczasowy szef Citroëna Yves Matton w przyszłym miesiącu przestanie pełnić pełnioną przez siebie funkcję, aby objąć posadę dyrektora rajdowego FIA. Jego posadę obejmie Pierre Budar.

Matton zastąpi Jarmo Mahonena, który 7 lutego rozpocznie nową pracę w szeregach FIA. Belg będzie odpowiedzialny za strategię rajdową FIA obejmującą wszystkie szczeble, jak również będzie ściśle współpracować z posiadaczem praw komercyjnych WRC.

„Czuję się bardzo zaszczycony, mogąc objąć to stanowisko w FIA, organie zarządzającym motorsportem. Pracowałem na różnych poziomach tego sportu, w tym dla jednego z najbardziej udanych producentów w historii, ale to już samo w sobie jest dla mnie prawdziwym osiągnięciem” – powiedział Matton.

W przeszłości Matton był menedżerem zespołu Kronos Racing, a następnie w 2002 roku dołączył do Citroën Sport, ostatecznie stając się jego menedżerem. Sześć lat później opuścił skład, jednak powrócił do francuskiej ekipy w 2012 roku. Prezydent FIA Jean Todt powiedział, że rajdowe doświadczenie Mattona będzie ważne, aby zapewnić dalszy rozwój tego sportu.

„Posiada on wielkie zamiłowanie do sportu, a jego zrozumienie konkurencji i zarządzania na poziomie producenta i poziomie niezależnym będzie ogromnym atutem dla dalszego zapewnienia przyszłego rozwoju naszego sportu” – stwierdził Todt.

Pierre Budar nowym szefem Citroëna

Tuż po ogłoszeniu o odejściu Mattona, Citroën poinformował, że nowym dyrektorem Citroën Racing zostanie Pierre Budar. Francuz przez wiele lat pracował w spółce dominującej zespołu – Groupe PSA. Swoją posadę obejmuje on z natychmiastowym efektem, co oznacza, że stanie na czele zespołu już podczas zbliżającego się Rajdu Monte Carlo, który odbędzie się w dniach 25-28 stycznia.

„Groupe PSA dała mi wyjątkową okazję do pogodzenia ze sobą pasji do sportów motorowych z karierą inżyniera. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że pewnego dnia stanę na czele jednego z najbardziej prestiżowych zespołów na świecie. Zdaję sobie sprawę ze skali wyzwania, jaka czeka mnie na czele tego niesamowitego zespołu i postaram się w pełni wykorzystać jego potencjał” – stwierdził Budar.

Źródło: wrc.com, wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka