WRC rozważa wprowadzenie dwudniowego formatu rajdów

WRC rozważa wprowadzenie dwudniowego formatu rajdów Red Bull Media House

Rajdowe Mistrzostwa Świata mogą skrócić rywalizację do dwóch dni na rajd, aby umożliwić dodatkowe rozszerzenie kalendarza.

Miniony sezon okazał się być niezwykle emocjonujący, co przyciągnęło nowych kibiców do tego sportu. W związku z tym promotor WRC Oliver Ciesla chce, aby w kalendarzu mistrzostw pojawiły się nowe rundy, potencjalnie otwierając się na nowe rynki – w ostatnim czasie w tym kontekście wymienia się Chile oraz Japonię. Kilkanaście lat temu w ciągu sezonu rozgrywanych było 16 rund, jednak liczba ta została zmniejszona z powodów finansowych oraz logistycznych. Jednym z pomysłów, które mają umożliwić organizację większej liczby rajdów, jest skrócenie pojedynczej rundy z trzech do dwóch dni.

„Nie wykluczamy skrócenia rajdów, jednak uważam, że może być to część szerszego strategicznego kontekstu z 14, 15 i 16 rundami. Jeśli mówimy o [skróceniu] jednego lub dwóch rajdów, wówczas różnica nie będzie zbyt duża, ale jeśli zrobimy to ze wszystkimi rundami, wtedy dzięki temu możemy zaoszczędzić 15 lub 16 dni – to więcej niż dwa tygodnie w hotelu” – powiedział Ciesla w rozmowie z Motorsport.com.

Tegoroczny kalendarz będzie składać się ponownie z 13 rajdów po tym, jak na miejscu Polski znalazła się Turcja. Niektórzy organizatorzy rund zasugerowali promotorowi, aby już w tym sezonie wprowadzić dwudniowe rundy, jednak Ciesla dodał, że w tym przypadku każdy rajd musiałby być pod tym względem rozpatrywany oddzielnie.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka