Ford wraca do WRC

Ford wraca do WRC Michelin

FIA zatwierdziła listę producentów przyszłorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Z niej można dowiedzieć się, że oficjalnie do rywalizacji powróci Ford, który odszedł z serii w 2012 roku.

O powrocie amerykańskiego producenta do WRC mówiło się już od jakiegoś czasu. Szczególny nacisk pod tym względem wywarł Sébastien Ogier, który po zdobyciu mistrzostwa z M-Sportem jasno deklarował, że przedłuży współpracę z brytyjską ekipą tylko w przypadku, jeśli pojawi się większe zaangażowanie ze strony producenta. Podpisanie kontraktu przez Francuza z M-Sportem sugerowało, że doszło do jeszcze większego zacieśnienia partnerstwa pomiędzy M-Sportem a Fordem.

Chociaż do tej pory nie wydano oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, wydana przez FIA lista przyszłorocznych producentów WRC potwierdza, że do rywalizacji powróci Ford, który wspólnie z M-Sportem wystawią zespół o nazwie M-Sport Ford World Rally Team.

W minionym sezonie M-Sport mógł cieszyć się dużym sukcesem. Wprowadzenie na początku tego roku samochodów o nowej generacji było najkorzystniejsze właśnie dla brytyjskiej ekipy, która mając na pokładzie Sébastiena Ogiera oraz Otta Tänaka była w stanie zapewnić mistrzostwo zarówno wśród kierowców, jak i producentów.

Poza powrotem Forda, lista producentów WRC nie ulegnie zmianie. Oprócz M-Sport Fordu, swoje załogi do poszczególnych rajdów wystawiać będą Hyundai, Toyota oraz Citroën.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka