Loeb wystąpi w trzech rajdach przyszłego sezonu

Loeb wystąpi w trzech rajdach przyszłego sezonu Citroën Racing

Dziewięciokrotny mistrz WRC Sébastien Loeb w przyszłym roku powróci do najwyższego szczebla rajdów wraz z Citroënem, biorąc udział w trzech rundach.

Loeb, który swoje mistrzowskie tytuły zdobywał w latach 2004-2012, zasiądzie za kierownicą Citroëna C3 WRC w Rajdzie Meksyku, Korsyki oraz Hiszpanii. Na prawym fotelu będzie zasiadać jego regularny pilot Daniel Elena. Loeb podczas tych trzech rund zastąpi Craiga Breena, zaś Kris Meeke będzie miał do dyspozycji cały sezon składający się z 13 rajdów.

„Odczucie z rajdów jest jednym z najbardziej ekscytujących przeżyć, jakich kiedykolwiek doświadczyłem i byłem podekscytowany możliwością jazdy jednym z nowych samochodów WRC. Miło jest móc to zrobić w zespole, z którym sięgnąłem po takie sukcesy” – powiedział Loeb.

„Wszyscy byli zadowoleni po tegorocznych testach, a zwłaszcza ja. Te trzy występy były kolejnym logicznym krokiem. Nie mam żadnych oczekiwań, po prostu chcę się dobrze bawić. Sądziłem, że warto wziąć udział we francuskiej rundzie, przede wszystkim dlatego, że zawsze uwielbiałem jeździć po asfalcie, chociaż nie znam obecnej trasy Rajdu Korsyki. Hiszpania również wydawała się być dobrą opcją. Chociaż spodziewam się trudności biorąc pod uwagę czas, który minął od ostatniego startu, chciałem również wystąpić w rajdzie szutrowym. Zdecydowaliśmy się na Meksyk, ponieważ mam stamtąd dobre wspomnienia, a trasa nie zmieniła się szczególnie w porównaniu z czasami, kiedy startowałem”.

Szef Citroëna Yves Matton stwierdził, że testy Loeba przekonały go do tego, iż Francuz nie stracił swojego tempa.

„Cieszę się, że powstanie kolejny rozdział wspaniałej historii pomiędzy Sébastienem Loebem, a Citroënem. Nie mógłby wrócić do WRC z kimkolwiek innym niż my! Seb potwierdził podczas testów, że nie stracił swojej szybkości oraz umiejętności, chociaż nie będzie miał dużej wiedzy na temat tras, jak również czasu spędzonego w samochodzie w porównaniu z coraz bardziej wymagającą konkurencją” – mówił Matton.

W czasie swojej długiej kariery Loeb odniósł 78 rajdowych zwycięstw przed odejściem ze sportu w 2012 roku. Mimo wszystko Francuz później wystąpił w kilku rundach – po raz ostatni w Rajdzie Monte Carlo w 2015 roku. W międzyczasie jego głównym zajęciem były starty w rallycrossie oraz rajdach cross-country wraz z Peugeotem.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka