Ogier zostaje w M-Sporcie

Ogier zostaje w M-Sporcie Michelin

Zespół M-Sport potwierdził, że Sébastien Ogier oraz Elfyn Evans będą kierowcami ekipy w przyszłorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Od wielu tygodni spekulowano na temat przyszłości pięciokrotnego mistrza WRC. Po nieudanych negocjacjach z Citroënem, Francuz był faworytem do pozostania w M-Sporcie, jednak w rozmowach nie wykluczał, że zdecyduje się odłożyć kask. Tak się jednak nie stało i Ogier również w przyszłym roku będzie startować w barwach brytyjskiej ekipy. M-Sport potwierdził jednocześnie, że zespołowym kolegą Ogiera będzie Elfyn Evans. Wcześniej było już wiadomo, że z ekipą rozstanie się Ott Tänak, który przejdzie do Toyoty.

„Ten sezon był bardzo ekscytujący dzięki jednej z najbardziej zaciętej rywalizacji ostatnich lat. Jako kierowca zdecydowanie chcę być tego częścią. Nadal czerpię dużo emocji z tego sportu, a ten zespół ma w sobie tyle pasji. To sprawiło, że moja decyzja była jasna. Będziemy ciężko pracować, aby w przyszłym roku wspólnie osiągnąć sukces. To, co osiągnęliśmy, było naprawdę niesamowite i chcemy kontynuować tą wspaniałą podróż oraz obronę tego, co razem zdobyliśmy” – powiedział Ogier.

Evans, który w tym sezonie odniósł jedno zwycięstwo (w Rajdzie Walii), cieszy się, że nadal będzie mógł startować w M-Sporcie.

„Po fantastycznym sezonie dla całego zespołu to wspaniałe, że w przyszłym roku będziemy jego częścią. Po zdobyciu pierwszego zwycięstwa jesteśmy gotowi, aby zrobić kolejny krok i myślę, że wszyscy mamy przed nami kolejny ekscytujący sezon. Nie mogę doczekać się powrotu za kierownicę, a Rajd Monte Carlo nie może nadejść szybciej. W czasie przerwy świątecznej będziemy ciężko pracować, aby upewnić się, że jesteśmy w pełni przygotowani, zaś celem będzie wykorzystanie tegorocznego sukcesu” – mówił Walijczyk.

Szef ekipy Malcolm Wilson jest przekonany, że M-Sport będzie walczyć o obronę tytułu zarówno wśród kierowców, jak i producentów, jednak przyznał, że nie będzie to łatwe zadanie.

„Od pewnego czasu pracujemy nad tym celem, przez co potwierdzenie tego jest fantastyczne i oznacza, że teraz możemy skupić swoją uwagę na dalszym rozwoju przed kolejnym sezonem. Nasi rywale z pewnością nie będą bezczynnie siedzieć i oczekuję jeszcze bardziej zaciętej walki o mistrzostwo, jednak z tymi dwiema załogami mamy spore szanse” – tłumaczył Wilson.

„[Ogier i Evans] są inteligentnymi kierowcami. Nie ma wątpliwości co do ich szybkości, ale również mają mistrzowskie podejście do strategii, które dostarcza wyników za każdym razem”.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka