Ogier: Jeśli zostanę w rajdach, będę w M-Sporcie

Ogier: Jeśli zostanę w rajdach, będę w M-Sporcie Michelin

Sébastien Ogier przedstawił jaśniejszy obraz sytuacji w kwestii tego, czy, a jeśli tak, to gdzie będzie startować w przyszłym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Po ubiegłorocznym odejściu Volkswagena z WRC, Ogier musiał szukać innej ekipy. M-Sport wykorzystał okazję i zakontraktował na jeden rok mistrza świata, z którym również w tym sezonie mogli świętować zdobycie tytułu zarówno wśród kierowców, jak i zespołów.

Uważano jednak, że pomimo kolejnej obrony mistrzostwa, Ogier nie będzie chciał dłużej zostać w brytyjskiej ekipie ze względu na brak pełnego wsparcia ze strony fabrycznego producenta. Dużo mówiono o przejściu francuskiego kierowcy do Citroëna, jednak w ostatnich tygodniach temat ucichł. Jak się okazało, strony nie porozumiały się ze sobą w kwestiach finansowych kontraktu, przez co Ogier najprawdopodobniej pozostanie w M-Sporcie, chociaż niewykluczone, że po Rajdzie Australii, który odbędzie się w ten weekend, zadecyduje o odłożeniu kasku.

Francuz tuż przed rozpoczęciem rywalizacji w ostatniej tegorocznej rundzie sezonu stwierdził, że już podjął decyzję w sprawie przyszłorocznych startów, jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie.

„Podjąłem już decyzję, ale nadal będziecie musieli poczekać” – uśmiechnął się Ogier. „W każdym razie jedno jest pewne – jeśli zostanę w rajdach, będę w M-Sporcie”.

Dzięki tegorocznej świetnej formie prezentowanej przez M-Sport, na powrót do WRC może zdecydować się Ford, który po raz ostatni wystawiał swój fabryczny zespół w mistrzostwach w 2012 roku. Podczas minionego Rajdu Walii Ogier przypieczętował piąty z rzędu mistrzowski tytuł.

Źródło: Z wykorzystaniem lequipe.fr

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka