Neuville najszybszy na odcinku testowym Rajdu Australii

Neuville najszybszy na odcinku testowym Rajdu Australii Hyundai Motorsport

Thierry Neuville pomimo drobnego problemu technicznego uzyskał najlepszy czas na czwartkowym odcinku specjalnym Rajdu Australii, który kończy tegoroczny sezon WRC.

Belg większość poranka spędził w garażu Hyundaia, gdzie zespół sprawdzał przyczynę wycieku oleju z silnika z i20, do którego doszło jeszcze przed rozpoczęciem jazdy. Po tym, jak problem został rozwiązany, kierowca Hyundaia ustanowił najlepszy czas na odcinku Boyds Road o długości 5,02 km, uzyskując 2:56,3. Elfyn Evans oraz Stéphane Lefebvre uzyskali identyczny wynik, plasując się w zestawieniu na drugiej pozycji.

Początkowo na czele zestawienia znajdował się Ott Tänak, przejeżdżając odcinek w czasie 3:00,5, zaś po drugiej próbie najlepszym rezultatem popisał się Kris Meeke. Ze względu na stałą poprawę warunków na trasie,  żaden z tych wyników nie okazał się być wystarczający na czołówkę.

Czwarty czas na swoim finałowej próbie uzyskał Jari-Matti Latvala, Meeke uplasował się na piątej pozycji, zaś szósta lokata przypadła Tänakowi oraz Craigowi Breenowi. Esapekka Lappi, Andreas Mikkelsen oraz Hayden Paddon uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Na piątek w Australii zaplanowano 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 112,98 km. Początek rywalizacji w czwartek o godzinie 22:13 polskiego czasu.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Motorsport 2:56,3
2 3
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport World Rally Team + 0,5
= 7
Stéphane Lefebvre
Gabin Moreau
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 0,5
4 10
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 0,8
5 9
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 0,9
6 2
Ott Tänak
Martin Järveoja
M-Sport World Rally Team + 1,4
= 8
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 1,4
8 12
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,6
9 6
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Motorsport + 1,6
10 4
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Motorsport + 2,3

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka