Evans ze sporą przewagą po pierwszym dniu Rajdu Walii

Evans ze sporą przewagą po pierwszym dniu Rajdu Walii Red Bull Media House

Elfyn Evans po pierwszym pełnym dniu trwającego Rajdu Walii znajduje się na prowadzeniu rywalizacji, mając prawie 25-sekundową przewagę nad resztą stawki.

Po wczorajszym wieczornym superoesie, który padł łupem Sébastiena Ogiera, dzisiaj załogi miały do pokonania 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 119,32 km, na który składały się po dwa przejazdy prób Myherin, Sweet Lamb oraz Hafren.

Evans już od początku narzucił swoim rywalom wysokie tempo. Walijczyk był najszybszym kierowcą na otwierającym dzisiejsze zmagania odcinku o długości 20,28 km, będąc lepszym o 3,7 sekundy od Krisa Mekke. Kierowca M-Sportu utrzymał prowadzenie po drugim, krótkim oesie, na którym najlepszy czas ustanowił Ott Tänak, jednak tuż przed południem ostatnie słowo ponownie należało do Evansa, który na najdłuższym dzisiejszym oesie (35,14 km) uzyskał najlepszy czas.

Po porannej pętli Walijczyk miał 6,7-sekundową przewagę nad Tänakiem, zaś czołową trójkę uzupełniał Meeke ze stratą 16 sekund. Na czwartej pozycji plasował się Sébastien Ogier, piąty był Jari-Matti Latvala, a szóstą pozycję zajmował najlepszy z kierowców Hyundaia – Andreas Mikkelsen. Południowokoreański zespół na rundę w Wielkiej Brytanii zdecydował się wystawić aż cztery załogi, jednak początek rywalizacji nie do końca układał się po myśli tego zespołu. Thierry Neuville, który ma jeszcze prowizoryczne szanse na tytuł, otrzymał 10-sekundową karę za spóźnienie się o jedną minutę na wczorajszy pierwszy odcinek, przez co Belg musiał nadrabiać straty.

Po południu Evans w ogóle nie zwolnił swojego tempa. Reprezentant M-Sportu był najszybszy na piątym oesie, pokonując Ogiera o 4,3 sekundy i jednocześnie powiększając swoją przewagę w klasyfikacji rajdu do 15 sekund. Walijczyk na dwóch ostatnich dzisiejszych próbach nieznacznie uległ Ogierowi oraz Neuville’owi, jednak strata była marginalna.

Po pierwszym pełnym dniu Rajdu Walii Evans ma prawie 25-sekundową przewagę nad drugim Tänakiem, zaś czołową trójkę uzupełnia Ogier. Na czwarte miejsce był w stanie awansować Neuville, jednak jego strata do lidera wynosi 37 sekund, zaś na piątej pozycji plasuje się Latvala. Szóstą lokatę zajmuje Meeke, który stracił nieco czasu w wyniku spadku ciśnienia w jednej z opon. Jako siódmy jedzie Mikkelsen, zaś pierwszą dziesiątkę zamykają Dani Sordo, Hayden Paddon oraz Juho Hänninen.

Polska załoga Łukasz Pieniążek – Przemysław Mazur w klasyfikacji WRC 2 zajmuje 12 miejsce ze stratą 3 minut do prowadzącego w tym zestawieniu Temmu Suninena.

Jutro na załogi czeka 9 odcinków specjalnych o długości 142,38 km.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 3
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport World Rally Team 1:09:20,9
2 2
Ott Tänak
Martin Järveoja
M-Sport World Rally Team + 24,6
3 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport World Rally Team + 26,8
4 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Motorsport + 37,1
5 10
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 41,9
6 9
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 42,0
7 6
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Motorsport + 52,0
8 16
Dani Sordo
Marc Martí
Hyundai Motorsport + 1:13,9
9 4
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Motorsport + 1:22,9
10 11
Juho Hänninen
Kaj Lindström
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:43,5
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka