Evans najszybszy na odcinku testowym Rajdu Walii

Evans najszybszy na odcinku testowym Rajdu Walii Red Bull Media House

Elfyn Evans uzyskał najlepszy czas na shakedownie Rajdu Walii, będąc o ponad dwie sekundy szybszy od reszty stawki.

Walijczyk okazał się być bezkonkurencyjnym kierowcą na odcinku testowym o długości 3,32 km, pokonując Daniego Sordo o 2,3 sekundy. Hiszpan, dla którego jest to ostatni tegoroczny rajd sezonu, uzyskał o 0,1 s lepszy czas niż Ott Tänak. Kolejni zawodnicy również nie stracili zbyt wiele.

DMACK, w barwach których jeździ Evans, na poprzednią rundę w Hiszpanii, przygotował nowe opony, które zostały zaprojektowane z myślą o chłodnych, mokrych i błotnistych warunkach.

„W tej chwili sytuacja wygląda dobrze, jednak prognozy nie przewidują dalszych opadów deszczu, więc wszystko będzie zależeć od tego, jak szybko trasy będą schnąć. Jeśli warunki pozostaną takie jak na testowym odcinku, wówczas dla nas będzie to dobra wiadomość, ale kiedy stanie się sucho, wtedy na długiej sobotniej porannej pętli może być ciężko” – powiedział Evans.

„Wygląda na to, że w tym roku poziom przyczepności uległ zmianie, co i tak ma miejsce w Wielkiej Brytanii. Przy tak dużych opadach deszczu, a zwłaszcza mając na względzie możliwość przesychania, myślę, że będą pewne obszary charakteryzujące się wysokim poziomem przyczepności. Inne miejsca mogą być z kolei bardzo zdradzieckie, więc moim zdaniem będziemy mieli zmienną przyczepność”.

Na czwartym miejscu w zestawieniu shakedownu znalazł się Jari-Matti Latvala, który do trzeciego Tänaka stracił 0,1 sekundy. Czołową szóstkę uzupełnili kierowcy Hyundaia - Thierry Neuville oraz Hayden Paddon, którzy będą mieli nadzieję na uzyskanie znacznie lepszego wyniku po katastrofie z Rajdu Hiszpanii.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 3
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport World Rally Team 1:58,1
2 16
Dani Sordo
Marc Martí
Hyundai Motorsport + 2,3
3 2
Ott Tänak
Martin Järveoja
M-Sport World Rally Team + 2,4
4 10
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 2,5
5 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Motorsport + 2,7
6 4
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Motorsport + 2,8
7 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport World Rally Team + 3,4
8 6
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Motorsport + 3,4
9 11
Juho Hänninen
Kaj Lindström
Toyota Gazoo Racing WRT + 3,5
10 8
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 3,5

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka