Ogier bliski piątego mistrzowskiego tytułu

Ogier bliski piątego mistrzowskiego tytułu Red Bull Media House

Sébastien Ogier ma spore szanse na to, aby podczas zbliżającego się Rajdu Walii zapewnić sobie piąty z rzędu tytuł Rajdowego Mistrza Świata.

W minionych czterech sezonach Francuz wspólnie z Volkswagenem mógł cieszyć się z osiągnięcia pełnego sukcesu w WRC. Niemiecki producent podjął jednak decyzję o wycofaniu się z mistrzostw po 2016 roku, w wyniku czego Ogier musiał szukać zatrudnienia w innym zespole. Ostatecznie padło na M-Sport, jednak pomimo znacznie różniącego się środowiska pracy, aktualny mistrz świata ma szansę na zapewnienie sobie piątego tytułu podczas Rajdu Walii.

Jeśli Ogier odniesie piąte z rzędu zwycięstwo na Wyspach Brytyjskich, wówczas M-Sport także będzie mógł cieszyć się z pierwszego od 10 lat mistrzostwa.

„To może być wyjątkowy rajd dla zespołu, ale nie możemy zbyt wiele o tym myśleć. Musimy po prostu skoncentrować się na tym, aby zaliczyć dobrą rundę i zaprezentować się z możliwie najlepszej strony” – powiedział Ogier.

Rywale Ogiera mają dosyć skomplikowaną sytuację jeśli chodzi o mistrzostwa. Zespołowy kolega Francuza Ott Tänak ma 37 punktów straty do lidera, jednak może zachować prowizoryczne szanse na tytuł, jeśli podczas rundy w Wielkiej Brytanii zdobędzie o 7 punktów więcej niż Ogier, zaś Thierry Neuville musi uzyskać o 8 oczek więcej.

„To jeden z najtrudniejszych rajdów roku, a ocena poziomu przyczepności w lesie jest prawdziwą sztuką. Jest to runda, w której uzyskanie odpowiedniego rytmu trochę trwa, ale muszę przyznać, że na walijskich trasach czuję się jak w domu” – dodał kierowca M-Sportu.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka