Tänak kierowcą Toyoty w przyszłym sezonie WRC

Tänak kierowcą Toyoty w przyszłym sezonie WRC Red Bull Media House

Toyota potwierdziła, że Ott Tänak będzie kierowcą tego zespołu w przyszłym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

O przejściu estońskiego kierowcy do Toyoty mówiło się już od jakiegoś czasu. Fabryczny zespół poszukiwał mocnego zawodnika, który mógłby zagwarantować ekipie sukcesy. W chwili obecnej Tänak wciąż ma szansę na tytuł. Do tej pory kierowca M-Sportu odniósł zwycięstwo w Rajdzie Sardynii oraz Niemiec. Na dwie rundy przed końcem sezonu Estończyk zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, tracąc do prowadzącego Ogiera 37 punktów.

„Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z usług Otta, którego obserwowaliśmy od pewnego czasu. Reprezentuje on idealne połączenie młodości oraz doświadczenia, jak również właściwe nastawienie psychiczne, co oznacza, że będzie idealnie pasować do naszego zespołu” – powiedział szef Toyoty Tommi Mäkinen.

„Podobnie jak Yaris WRC, w tym roku Ott przekroczył wszelkie oczekiwania, więc jestem pewien, że będzie to mocne partnerstwo opierające się zarówno na szybkości, jak i spójności na wszystkich rodzajach nawierzchni”.

Dodatkowo potwierdzono, że nowym dyrektorem sportowym Toyoty będzie Kaj Lindström, który na tym stanowisku zastąpi Jarmo Lehtinena. Lindström obejmie nową rolę od Rajdu Australii, co oznacza, że Toyota na ostatnią rundę sezonu wystawi jedynie dwa samochody. W związku z tym dla Juho Hänninena Rajd Walii będzie ostatnim występem w barwach japońskiego zespołu.

Hänninen w tym sezonie raz pojawił się na podium – podczas domowego Rajdu Finlandii. Dodatkowo w ostatnich dwóch rundach dwukrotnie zajął czwarte miejsce. Mäkinen podziękował kierowcy za tegoroczną współpracę.

„Chciałbym podziękować Juho za wszystko, co dla nas zrobił. Na zawsze pozostanie częścią naszej rodziny, odgrywając znaczną rolę w dążeniu do pozycji, na której obecnie się znajdujemy”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Toyota GAZOO Racing

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka