Hyundai nie wystawi Sordo na Rajd Australii

Hyundai nie wystawi Sordo na Rajd Australii Hyundai Motorsport

Hyundai potwierdził, że na finał sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata w Australii powróci do trzyzałogowego składu. Tym razem poza zespołem znajdzie się Dani Sordo, który jednocześnie zakończy tegoroczny sezon w Rajdzie Walii.

Południowokoreański zespół przed Rajdem Hiszpanii podjął decyzję o zatrudnieniu Andreasa Mikkelsena oraz wystawieniu Norwega na rundę na Półwyspie Iberyjskim w zastępstwie Haydena Paddona. Niedługo później potwierdzono również, że na zbliżający się Rajd Walii wystawione zostaną aż cztery samochody dla wszystkich załóg ekipy, aby możliwie zwiększyć swoje szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

W Hiszpanii Hyundai zaliczył bardzo nieudany występ – żaden z kierowców nie ukończył rywalizacji w czołowej dziesiątce, a powodem we wszystkich przypadkach było uszkodzone zawieszenie. W wyniku takiej sytuacji M-Sport oraz Sébastien Ogier są na bardzo dobrej drodze, aby już wkrótce móc cieszyć się z tytułów.

Po Rajdzie Walli, w którym pojawią się 4 Hyundaie, zespół powróci do 3 samochodów na Australię ze względów logistycznych. Jak stwierdził szef zespołu Michel Nandan, ekipa będzie celować w dobry wynik, aby upewnić się, że solidna podstawa na przyszły rok jest już zapewniona.

„Złożoność logistyczna Rajdu Australii oznacza, że nie mogliśmy wystawić czterech samochodów, chociaż byłaby to idealna sytuacja. Musieliśmy podjąć tę decyzję z uwzględnieniem tego, jaki skład załóg dałby nam największe szanse na australijskim szutrze. W ubiegłym roku Thierry po raz pierwszy znalazł się na podium w Australii, a więc imprezie, w której triumfował Andreas, zaś Hayden każdego roku w tym rajdzie dokonywał postępów. Chcemy zakończyć sezon w najbardziej konkurencyjny sposób, aby mieć solidne podstawy na przyszły rok” – stwierdził Nandan.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka