Mikkelsen kierowcą Hyundaia w kolejnych dwóch sezonach WRC

Mikkelsen kierowcą Hyundaia w kolejnych dwóch sezonach WRC Hyundai Motorsport

Hyundai potwierdził, że Andreas Mikkelsen będzie kierowcą tego zespołu w WRC w sezonach 2018 i 2019.

Po odejściu Volkswagena z WRC, Mikkelsen – w przeciwieństwie do Sébastiena Ogiera oraz Jari-Mattiego Latvali – nie był w stanie zapewnić sobie stałego miejsca w tym sezonie. Na początku roku wystąpił w niektórych rajdach w barwach Škody Motorsport w WRC2, jednak na Rajd Sardynii powrócił on do WRC wraz z zespołem Citroën. W asfaltowym Rajdzie Niemiec zajął on drugie miejsce i stał się jednym z głównych kandydatów do pozostania w tej ekipie w przyszłym sezonie.

Jak się jednak okazało, z usług Norwega zdecydował się skorzystać Hyundai, który walczy z M-Sportem w walce o mistrzostwo wśród zespołów. Mikkelsen znajdzie się za kierownicą i20 Coupe WRC podczas zbliżającego się Rajdu Hiszpanii, w którym zastąpi Haydena Paddona, a jeszcze przed startem rywalizacji na Półwyspie Iberyjskim południowokoreańska ekipa potwierdziła zakontraktowanie Norwega na dwa kolejne sezony.

„Jestem zachwycony, że Hyundai Motorsport zaoferował mi szansę właściwego powrotu do WRC na pełen etat w sezonach 2018 i 2019. Jeszcze przed moim pierwszym rajdem wraz z tą ekipą szybko dostosowałem się do nowych warunków. Dla mnie jest jasnym, że dołączam do światowej klasy zespołu z realistycznymi szansami na walkę zarówno o tytuł wśród kierowców, jak i producentów. Nie mogę doczekać się możliwości pomocy w sięgnięciu po te cele już od przyszłorocznego Rajdu Monte Carlo oraz szansy na podkreślenie mojej obecności w walce o mistrzostwo kierowców” – powiedział Mikkelsen.

Szef Hyundaia Michel Nandan nie ukrywał zadowolenia z podpisania kontraktu z Mikkelsenem, który jego zdaniem potrafi bardzo szybko przystosować się do nowej sytuacji.

„Andreas jest jednym z tych kierowców rajdowych, którzy szybko dostosowują się i potrafią od razu przejść do pracy. Już po jego kilku wizytach w fabryce w Alzenau można było zauważyć jego determinację oraz profesjonalizm. Cieszymy się, że mamy go na pokładzie na pełen etat w następnych dwóch sezonach” – stwierdził Nandan.

Obecni kierowcy Hyundaia, a więc Thierry Neuville, Dani Sordo oraz Hayden Paddon posiadają obowiązujący kontrakt na przyszły rok. Uważa się, że w sezonie zespół może rozważyć wystawienie aż czterech samochodów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka