Tänak zostanie w M-Sporcie?

Tänak zostanie w M-Sporcie? Red Bull Media House

Wiele wskazuje na to, że Ott Tänak podejmie decyzję o pozostaniu w zespole M-Sport pomimo prób zatrudnienia Estończyka przez Toyotę.

Tänak od pewnego czasu jest łączony z przejściem do Toyoty, o co ma starać się szef tej ekipy - Tommi Mäkinen. Z kolei zespołowy kolega i czterokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Ogier przymierzany jest do Citroëna. To by oznaczało, że M-Sport, który w tej chwili prowadzi w klasyfikacji zespołów, musiałby w 2018 roku skorzystać z usług między innymi Elfyna Evansa czy też prywatnych kierowców.

Tänak stwierdził jednak, że obecna sytuacja w M-Sporcie odpowiada mu i nie widzi specjalnie przeszkód, aby na przyszły sezon trzeba było zmienić zespołowe barwy.

„Myślę, że mam to, czego potrzebuję [w M-Sporcie]. Priorytetem zawsze jest sport. Chcesz wygrywać i być w najlepszym możliwym miejscu. Muszę spojrzeć w przyszłość i zdecydować, gdzie mamy najlepszą pozycję. Znam M-Sport bardzo dobrze, znam ludzi oraz wiem, jak to działa. Razem z nimi rozwijałem nowy samochód, który prowadzi się tak, jak chcę. Nadal jest kilka możliwości [w innych zespołach], jednak chcę mieć [umowę] najszybciej jak to możliwe” – powiedział Tänak w rozmowie z Motorsport.com.

Ten sezon jest dla Estończyka bardzo dobry. W tym roku Tänak odniósł dwa zwycięstwa (w Rajdzie Sardynii oraz Niemiec), zaś w klasyfikacji kierowców zajmuje trzecie miejsce, tracąc do drugiego Thierry’ego Neuville’a 16 punktów, zaś różnica między nim a prowadzącym Ogierem to 33 oczka. Już wcześniej stwierdził, że jego celem jest pokonanie reprezentanta Hyundaia w przeciągu trzech pozostałych rund tegorocznego sezonu, a teraz podkreślił, że w kolejnych odsłonach zamierza walczyć o tytuł mistrzowski.

„Na razie wygląda na to, że samochód w tej chwili jest bardzo mocny i jednocześnie konkurencyjny w każdych warunkach. Widzieliśmy, że inne auta dobrze spisują się w niektórych rajdach, ale nie wszędzie. Celem jest walka o mistrzostwo. W tym roku jesteśmy blisko i nie wiemy, co może wydarzyć się w następnych trzech rajdach, ale w przyszłym roku oraz następnych sezonach chcę walczyć”.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka