Przyszłoroczny kalendarz WRC zatwierdzony

Przyszłoroczny kalendarz WRC zatwierdzony Red Bull Media House

Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata na sezon 2018, w którym zabraknie Rajdu Polski.

Zgodnie z zapowiedziami, Rajdu Polski zabranie w przyszłym roku w WRC. Uważa się, że FIA nie była zadowolona z bezpieczeństwa na trasach. Przypomnijmy, że po sezonie 2015 polska runda otrzymała żółtą kartkę, jednak ubiegłoroczna rywalizacja polepszyła sytuację. Niestety, temat bezpieczeństwa powrócił w tym roku, w wyniku którego FIA zdecydowała się nie umieszczać mazurskiej rundy w kalendarzu na sezon 2018.

Kwestie bezpieczeństwa były problemem nie tylko w naszym kraju. Z tego względu FIA powołała specjalny zespół do spraw bezpieczeństwa podczas rajdów, która ma pomóc organizatorom osiągnąć satysfakcjonujący poziom zabezpieczenia imprezy w przyszłości.

W przyszłym roku do kalendarza powraca Rajd Turcji, który pojawi się w mistrzostwach WRC po raz pierwszy od 2010 roku. Runda ta zostanie zorganizowana w połowie września. Sezon rozpocznie się tradycyjnie już Rajdem Monte Carlo, a zakończy Rajdem Australii. Runda w Wielkiej Brytanii zostanie przesunięta na pierwszy weekend października, zaś Rajd Hiszpanii odbędzie się w pod koniec tego miesiąca. Łącznie na kalendarz składać się będzie 13 rajdów.

Kalendarz przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata:

R Data Wydarzenie
1 24-28 stycznia Rajd Monte Carlo
2 15-18 lutego Rajd Szwecji
3 8-11 marca Rajd Meksyku
4 5-8 kwietnia Rajd Korsyki
5 26-29 kwietnia Rajd Argentyny
6 17-20 maja Rajd Portugalii
7 7-10 czerwca Rajd Sardynii
8 26-29 lipca Rajd Finlandii
9 16-19 sierpnia Rajd Niemiec
10 13-16 września Rajd Turcji
11 4-7 października Rajd Walii
12 25-28 października Rajd Hiszpanii
13 15-18 listopada Rajd Australii

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka