Mads Østberg wycofuje się z Rajdu Niemiec

Mads Østberg wycofuje się z Rajdu Niemiec Michelin

Mads Østberg podjął decyzję o wycofaniu się z tegorocznego Rajdu Niemiec, w którym miał wystartować Fordem Fiestą R5 w klasie WRC2.

Norweg ostatnio wziął udział w Rajdzie Rzeszowskim zaliczanym do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy, jednak musiał przedwcześnie zakończyć rywalizację z powodu problemów technicznych. Østberg wraz z pilotem Patrickiem Barthem prowadzili w rajdzie po kilku odcinkach specjalnych, jednak w samochodzie załogi doszło do awarii układu wspomagania kierownicy. Jego zespół nie był w stanie naprawić tego problemu i norweski kierowca wycofał się z dalszego udziału w tej rundzie.

„To było straszne, ponieważ stało się to nagle kiedy zbliżaliśmy się do bardzo szybkiego zakrętu. Bez wspomagania kierownicy cały układ sterowania był praktycznie zablokowany, jednak jakoś byłem w stanie utrzymać samochód w tym zakręcie przy niemal 180 km/h. Nie udało nam się naprawić samochodu i wycofaliśmy się" – powiedział Østberg.

Właśnie z powodu awarii technicznej, do którego doszło pod Rzeszowem, Norweg musiał wycofać się także z Rajdu Niemiec.

„Nasz samochód klasy R5 jest o dwie generacje starszą wersją niż auta obecnie jeżdżące w WRC2. Możemy wprowadzić zmiany w mechanice, ale będą problemy z oprogramowaniem, której nie możemy zmienić w tak krótkim czasie. Nie mamy możliwości kontrolować w stu procentach tego, że nie powtórzy się już to więcej, dopóki nie otrzymamy dalszych poprawek. Zdecydowaliśmy się nie wziąć udziału w Niemczech”.

W chwili obecnej Østberg poszukuje stałego pilota po zakończeniu współpracy z Ola Fløene. W Rajdzie Finlandii u boku Norwega zasiadał Torstein Eriksen, zaś w Rajdzie Rzeszowskim trasę dyktował Patrick Barth. W Niemczech te obowiązki miały przypaść Szwedowi Emilowi Axelssonowi.

„Torstein świetnie spisał się w Finlandii, zaś Patrick dobrze sobie poradził na odcinkach w Polsce. Emil był trzecim kandydatem, ale teraz musimy znaleźć inne rozwiązanie, aby kontynuować proces oceny. Ci trzej piloci mają szansę na stałe miejsce” – dodał Norweg.

Østberg teraz będzie miał ponad sześć tygodni przerwy. Następnym rajdem, w którym weźmie on udział, będzie Rajd Katalonii, który odbędzie się w dniach 5-8 października.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Madsa Østberga

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka