Sébastien Loeb przetestuje Citroëna C3 WRC

Sébastien Loeb przetestuje Citroëna C3 WRC Red Bull Media House

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Loeb w ciągu najbliższych tygodni ponownie dołączy do Citroën Racing, aby przetestować tegorocznego C3 WRC.

43-letni Francuz, który wspólnie z Citroënem odniósł aż 78 rajdowych zwycięstw, w przyszłym miesiącu będzie miał okazję do jednodniowych testów za kierownicą tegorocznego samochodu na asfalcie. Ogłoszenie to zostało wydane przez PSA Motorsport, która stoi na czele Peugeot Sport, Citroën Racing i DS Performance.

W oświadczeniu można przeczytać, że sojusz pomiędzy markami pozwoli Loebowi na powrót za kierownicę samochodu WRC, jednocześnie kontynuując swój program startów w Peugeocie. PSA tłumaczyło, że jest to „szansa dla Citroën Racing, aby uzyskać cenne opinie techniczne na temat C3 WRC ze strony wielkiego mistrza”.

Z kolei Loeb dodał: „W czasie rywalizacji w cross-country oraz Rallycrossowych Mistrzostwach Świata z Peugeotem, będę mógł podzielić się doświadczeniem z Citroënem dzięki testom C3. Nie mogę doczekać się powrotu do WRC oraz sprawdzenia, jak w tej kategorii zmieniła się technologia! Wciąż jestem pasjonatem rajdów. Spośród wszystkich dyscyplin, które wypróbowałem odkąd odszedłem 5 lat temu, rajdy wciąż kocham najbardziej”.

Przygotowany pod tegoroczne przepisy C3 nie był w stanie przynieść sukcesu zespołowi, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich modeli Citroëna – Xsary, C4 oraz DS 3. Pomimo roku przerwy od rywalizacji wziętej w poprzednim sezonie, francuska ekipa w obecnych zmaganiach po ośmiu rundach ma tylko jedno zwycięstwo na koncie, zaś w klasyfikacji producentów zajmuje ostatnie, czwarte miejsce.

Kris Meeke sięgnął po jedyny tegoroczny triumf w Meksyku, jednak z powodu serii błędów zespół podjął decyzję o wycofaniu Brytyjczyka na Rajd Polski. Citroën skorzystał wówczas z usług Andreasa Mikkelsena, lecz Meeke powróci na Rajd Finlandii, który odbędzie się już w najbliższy weekend.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka