Mads Østberg kończy współpracę ze swoim pilotem

Mads Østberg kończy współpracę ze swoim pilotem Michelin

Mads Østberg potwierdził, że Rajd Polski był ostatnią rundą współpracy z dotychczasowym pilotem Ola Fløene. Powodem rozstania miały być względy sportowe.

Fløene od półtora roku był pilotem Østberga. W tym czasie Norwegowie dwukrotnie znaleźli się na podium WRC – podczas ubiegłorocznego Rajdu Szwecji i Meksyku. Od początku obecnego sezonu w pięciu rajdach, w których wzięli udział, czterokrotnie dojeżdżali w punktach, z czego najlepszym wynikiem było dwukrotnie siódme miejsce zajęte w Rajdzie Sardynii oraz Polski.

„To decyzja zespołu. Od pewnego czasu widzieliśmy, że w relacjach pomiędzy Madsem a Ola dochodziło do nieporozumień. Ostatecznie musieliśmy zastanowić się nad tym, jaka opcja jest dla ekipy najlepsza. Na tak wysokim poziomie wszystko musi iść gładko” – powiedział szef zespołu Morten Østberg.

„Pracując nad trwałym rozwiązaniem, Mads podczas kolejnych rajdów będzie współpracował z pilotami zespołu Adapta Motorsport - Torsteinem Eriksenem oraz Patrikiem Barthem – poczynając od Eriksena w Rajdzie Finlandii. Znamy ich obu dobrze i jesteśmy pewni, że mają doświadczenie i umiejętności, aby spisać się i dostosować się do swojej roli. Ola wciąż będzie powiązany z Adaptą Motorsport. Pracujemy wspólnie nad różnymi planami oddzielonymi od programu Madsa w WRC”.

Źródło: madsostberg.no

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka