Zacięta walka o pozycję lidera w Rajdzie Polski, Ogier z problemami

Zacięta walka o pozycję lidera w Rajdzie Polski, Ogier z problemami Hyundai Motorsport

Po czterech sobotnich odcinkach specjalnych na pierwszym miejscu znajduje się Thierry Neuville. Belg minimalnie wyprzedza Otta Tänaka i Jari-Mattiego Latvalę. Sébastien Ogier zmagający się z szeregiem problemów plasuje się na szóstej pozycji.

Po piątkowych opadach deszczu, w sobotę pogoda uległa znacznej poprawie. Zawodników WRC przywitało słońce i suche trasy. Na nich z najlepsze tempo zaprezentowali kolejno Jari-Matti Latvala, Ott Tänak i Hayden Paddon, którzy wygrywali odcinki specjalne oraz Thierry Neuville, który uzyskał najlepszy czas na ostatnim oesie. „Czas jest świetny, ale czuję że Ott nie odpuści” – mówił Belg. „Jadę na maksimum możliwości” – dodał Tänak, który ma szansę na wygranie Rajdu Polski, czego nie udało mu się dokonać w ostatnim roku.

Rajd nie układa się tak pomyślnie dla kolegi zespołowego Tänaka, Sébastiena Ogiera. Mistrz świata uderzył w kamień, w wyniku czego zniszczył koło i urwał zderzak. Poza tym obrócił się na trasie i zmagał się z powolnym schodzeniem powietrza z opony. „Samochód nie wygląda dobrze. Straciłem zderzak i bardzo dużo docisku. W niektórych miejscach jechałem bez żadnej kontroli” – mówił lider mistrzostw świata, który plasuje się dopiero na szóstej pozycji.

Za pierwszą trójką plasuje się Hayden Paddon który mocno podkręcił tempo, a następnie Dani Sordo i pechowy Ogier. Kolejną pozycję zajmuje Teemu Suninen, dla którego to debiut za kierownicą auta WRC oraz Stéphane Lefebvre. Pierwszą dziesiątkę zamykają: Mads Østberg i Juho Hänninen, który zmagał się z problemami z silnikiem.

W kwestii naszych rodaków startujących w domowym rajdzie, Wojciech Chuchała zajmuje szóstą pozycję w WRC2, a Jakub Brzeziński trzecią w WRC3. Z rywalizacji musiał wycofać się Łukasz Pieniążek, w którego aucie posłuszeństwa odmówiła pompa paliwowa oraz Jarosław Kołtun, który zaliczył stłuczkę z pojazdem drogowym na drodze dojazdowej.

Piątkowe ostrzeżenia dla kibiców związane z ich zachowaniem się na trasach nie pomogły, bo w sobotę sytuacja powtórzyła się. Delegat ds. bezpieczeństwa z ramienia FIA Michele Mouton odbyła przejazd po odcinku Pozezdrze i zaznaczyła, że zachowanie rajdowych fanów koniecznie musi ulec zmianie.

„W niektórych miejscach kibice chcieli stać w niebezpiecznych strefach, w których nie mają prawa się znajdować. Taka sytuacja nie może się powtórzyć, bezpieczeństwo jest naszym priorytetem” – mówiła Mouton.

W sobotę na kierowców czeka jeszcze pięć odcinków specjalnych, a rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14:08.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Motorsport 1:32:44,1
2 2
Ott Tänak
Martin Järveoja
M-Sport World Rally Team + 1,3
3 10
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 9,5
4 4
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Motorsport + 42,8
5 6
Dani Sordo
Marc Martí
Hyundai Motorsport + 1:30,4
6 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport World Rally Team + 1:37,2
7 15
Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport World Rally Team + 1:55,1
8 9
Stéphane Lefebvre
Gabin Moreau
M-Sport World Rally Team + 2:15,7
9 14
Mads Østberg
Ola Fløene
M-Sport World Rally Team + 2:25,3
10 11
Juho Hänninen
Kaj Lindström
Toyota Gazoo Racing WRT + 2:37,9
Agata Bednarczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka