Neuville przejmuje prowadzenie w Rajdzie Polski

Neuville przejmuje prowadzenie w Rajdzie Polski Hyundai Motorsport

Thierry Neuville znajduje się na czele po piątkowej części rywalizacji w Rajdzie Polski. Rywalizacja w czołówce jest jednak zacięta – na drugiej pozycji plasuje się Ott Tänak ze stratą zaledwie 1,3 sekundy, a czołową trójkę uzupełnia Jari-Matti Latvala (+6,6s).

W popołudniowej części piątkowych zmagań załogi miały do pokonania drugą pętlę składającą się z czterech odcinków specjalnych, a na zakończenie dnia odbyła się rywalizacja na superoesie Mikołajki Arena. Niestety, otwierająca drugą pętlę próba Chmielewo o długości 6,52 km została odwołana z powodu obaw o bezpieczeństwo kibiców na odcinku.

Na siódmym oesie najlepszy czas uzyskał Teemu Suninen, dla którego jest to debiut w najwyższej kategorii WRC. Fiński kierowca rywalizujący w barwach M-Sportu do tej pory zalicza świetny występ, plasując się w czołowej dziesiątce. Kolejne dwa odcinki padły już łupem Thierry’ego Neuville’a, który jednocześnie objął prowadzenie w Rajdzie Polski. Na superoesie Mikołajki Arena najlepszym czasem popisał się z kolei Elfyn Evans, który jednak nie liczy się już w walce o dobry wynik.

Drugie miejsce zajmuje Ott Tänak, który z pewnością będzie chciał kontynuować dobrą passę po pierwszym w karierze zwycięstwie w WRC odniesionym w Rajdzie Sardynii i jednocześnie zrewanżować się za ubiegłorocznego pecha na Mazurach, gdzie w niedzielę przebił oponę i stracił szansę na triumf. Estończyk, którego pod Mikołajkami wspiera rzesza jego rodaków, traci zaledwie 1,3 sekundy do kierowcy Hyundaia.

Na trzeciej pozycji plasuje się Jari-Matti Latvala. Fin znajdował się wcześniej na czele klasyfikacji rajdu, jednak miał on spore problemy z koleinami znajdującymi się na trasie po długotrwałych opadach deszczu i po piątku ma on 6,6 straty do Neuvilla, wciąż mając spore szanse na walkę o zwycięstwo. Poza czołową trójką znajduje się aktualny mistrz świata Sébastien Ogier, który do tej pory otwierał trasę, jednak sytuacja jutro ulegnie już zmianie. Najlepszą piątkę rajdu zamyka Hayden Paddon. Nowozelandczyk z pewnością będzie chciał jutro powalczyć z kierowcą M-Sportu o czwartą pozycję.

Na szóstej lokacie jedzie Dani Sordo, siódme miejsce okupuje Teemu Suninen, ósma pozycja przypada jego rodakowi Juho Hänninenowi, a pierwszą dziesiątkę uzupełniają Stéphane Lefebvre oraz Mads Østberg.

Jeśli chodzi o naszych rodaków startujących w domowym rajdzie, Wojciech Chuchała zajmuje szóstą pozycję w WRC2. Dwa oczka niżej plasuje się Łukasz Pieniążek, za plecami którego podąża Jarosław Kołtun. Z kolei Jakub Brzeziński jedzie na szóstym miejscu w klasyfikacji WRC3. Niestety na siódmym odcinku specjalnym Hubert Ptaszek zaliczył rolowanie i w wyniku powstałych uszkodzeń samochodu musiał on wycofać się z piątkowej części zmagań na Mazurach.  

Jutro załogi będą miały do pokonania osiem dziewięć odcinków specjalnych (dwukrotny przejazd Baranowo, Pozezdrze, Gołdap oraz Kruklanki, a także superoes Mikołajki Arena) o łącznej długości 144,74 kilometrów.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Motorsport 56:21,2
2 2
Ott Tänak
Martin Järveoja
M-Sport World Rally Team + 1,3
3 10
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 6,6
4 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport World Rally Team + 35,1
5 4
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Motorsport + 39,6
6 6
Dani Sordo
Marc Martí
Hyundai Motorsport + 51,7
7 15
Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport World Rally Team + 1:11,0
8 11
Juho Hänninen
Kaj Lindström
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:28,9
9 9
Stéphane Lefebvre
Gabin Moreau
M-Sport World Rally Team + 1:37,0
10 14
Mads Østberg
Ola Fløene
M-Sport World Rally Team + 1:42,7
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka