Toyota potwierdza Lappiego na pozostałą część sezonu WRC

Toyota potwierdza Lappiego na pozostałą część sezonu WRC Toyota Gazoo Racing

Szef Toyoty Tommi Mäkinen potwierdził, że występ Esapekki Lappiego podczas Rajdu Sardynii zostanie nagrodzony, dając mu fotel w Yarisie WRC na resztę sezonu.

Lappi nie wziął udziału w pierwszych pięciu tegorocznych rajdach, ponieważ Toyota rozpoczęła sezon wystawiając dwa samochody. Fin niedawno zadebiutował w WRC, jednak jego występ w Sardynii przekonał szefostwo japońskiej ekipy, by warto dać mu możliwość dokończenia sezonu. Oprócz zwycięstwa na Power Stage, Lappi był najszybszy na pięciu odcinkach specjalnych i rywalizację mógłby ukończyć na podium, gdyby pierwszego dnia w jego samochodzie nie doszło do utraty drugiego biegu.

„Jestem zaskoczony, jak szybko Esapekka był w stanie tutaj jechać [we Włoszech]. Zwykle potrzeba roku, aby nauczyć się rywalizować w samochodzie WRC, jednak kiedy wskoczył, od razu czuł się komfortowo. Dysponuje on ogromnym potencjałem i nie sądzę, że niedługo będziemy musieli czekać, by zobaczyć go na podium. Będzie on teraz cały czas w samochodzie, rozegra każdy rajd – musi to zrobić” – powiedział Mäkinen w rozmowie z Motorsport.com.

Lappi również był zaskoczony tempem prezentowanym podczas Rajdu Sardynii, jednak śmiał się, gdy zasugerowano mu możliwość zwycięstwa w Rajdzie Polski lub domowej rundzie w Finlandii.

„Nauczyłem się samochodu na wolniejsze rajdy, jednak teraz muszę się przystosować do wysokich prędkości. To prawda, Finlandia to moje naturalne środowisko, jednak zwycięstwo nie jest możliwe. Jestem zaskoczony tym, czego tutaj dokonałem, lecz to wynika z dobrej motywacji oraz dużej ilości pracy przy notatkach pilota” – stwierdził Lappi.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka