Paddon utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Sardynii

Paddon utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Sardynii Hyundai Motorsport

Hayden Paddon po piątkowej rywalizacji pozostał liderem Rajdu Sardynii. Za jego plecami znajdują się jego zespołowy kolega z Hyundaia Thierry Neuville, a czołową trójkę uzupełnia Ott Tänak.

W popołudniowej części piątkowej części zmagań załogi miały do pokonania drugą pętlę składającą się z czterech odcinków specjalnych. Pierwsze dwa padły łupem dobrze spisującego się we Włoszech Esapekki Lappiego, jednak na kolejnych dwóch świetnym tempem popisał się z kolei Dani Sordo, który jednak nie liczy się już w kwestii walki o dobry wynik po wystąpieniu problemów z silnikiem w jego Hyundaiu.

O dobrym dniu mogą mówić jednak dwaj inni zawodnicy południowokoreańskiego zespołu. Na prowadzeniu w Rajdzie Sardynii pozostał Hayden Paddon, mimo że Nowozelandczyk nie wygrał ani jednego popołudniowego odcinka. Na drugą pozycję awansował jego zespołowy kolega Thierry Neuville, który po przejechanych łącznie dziewięciu etapach traci 8,2 sekundy. Spory awans zaliczył także uzupełniający pierwszą trójkę Ott Tänak.

Na czwartą pozycję przesunął się Jari-Matti Latvala, zaś za jego plecami plasuje się Mads Østberg. Wcześniej świetne tempo prezentował Juho Hänninen, jednak na ostatnim piątkowym odcinku uszkodził swój samochód, tracąc na tym ponad pół minuty. Fiński kierowca spadł na szóste miejsce. Siódmą lokatę w klasyfikacji rajdu okupuje aktualny mistrz świata Sébastien Ogier, który sporo tracił z powodu otwierania tras. Francuz, który traci do Paddona 41 sekund, dodatkowo narzekając na kompletny brak przyczepności. Można jednak spodziewać się, że kierowca M-Sportu od jutra rozpocznie pogoń za czołówką, ponieważ nie będzie on już czyścić drogi innym załogom.

Ósmą pozycję po piątkowej części rywalizacji zajmuje prezentujący dobre tempo Esapekka Lappi. Dziewiąty jest Andreas Mikkelsen, który debiutuje za kierownicą Citroëna C3 WRC. Norweg jest jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem francuskiej ekipy, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie Kris Meeke po błędzie odpadł przedwcześnie z rajdu, zaś Craig Breen także wycofał się, jednak w jego przypadku doszło do problemów technicznych z samochodem.

Jeśli chodzi o polskich reprezentantów, w Rajdzie Sardynii pozostał tylko Łukasz Pieniążek, który w klasyfikacji WRC-2 zajmuje ostatnią, szóstą pozycję. 

Jutro załogi będą miały do przejechania sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 143,16 km.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 4
Hayden Paddon
Sebastian Marshall
Hyundai Motorsport 1:31:02,6
2 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Motorsport + 8,2
6 2
Ott Tänak
Martin Järveoja
M-Sport World Rally Team + 9,5
4 10
Jari-Matti Latvala
Miikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 9,8
5 14
Mads Østberg
Ola Fløene
Onebet Jipocar World Rally Team + 14,7
3 11
Juho Hänninen
Kaj Lindström
Toyota Gazoo Racing WRT + 38,0
7 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport World Rally Team + 41,0
8 12
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:05,3
9 9
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 1:57,9
10 81
Eric Camilli
Benjamin Veillas
M-Sport World Rally Team + 4:08,0
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka