Hayden Paddon na czele, Kris Meeke z przygodą

Hayden Paddon na czele, Kris Meeke z przygodą Hyundai Motorsport

Hayden Paddon liderem po pierwszej piątkowej pętli Rajdu Sardynii. Za nim plasują się Juho Hänninen i Mads Østberg. Z rywalizacji o wygraną odpadli już Kris Meeke i Dani Sordo.

W piątkowy poranek kierowcy mieli za zadanie przejechać cztery odcinki specjalne, z czego każdy z nich padł łupem innego zawodnika (Meeke, Hänninen, Sordo, Lappi). Z trudnościami zmagali się kierowcy otwierający trasy (przede wszystkim Sébastien Ogier, jadący jako pierwszy), dla których Rajd Sardynii jest jedną z najtrudniejszych rund w tej kwestii.

Ostatecznie to Hayden Paddon z nowym pilotem Sebastianem Marshallem znalazł się na czele i potwierdził swoją dobrą dyspozycję „Wygląda na to, że w końcu jestem dawnym sobą”. Na drugim miejscu plasuje się Juho Haninnen tracąc tylko 4,3 s do Paddona, a na trzecim Mads Østberg (+4,4 s).

Problemów po raz kolejny nie uniknął Kris Meeke, który rolując na trasie ostatniego odcinka specjalnego, mocno uszkodził prawą stronę, dach i tył swojego Citroëna C3. W Hyundaiu Daniego Sordo pojawiły się problemy z silnikiem, Esapekka Lappi stracił drugi bieg, Elfyn Evans wypadł poza trasę, a Craig Breen musiał wycofać się z powodu wycieku oleju ze skrzyni biegów.

Za pierwszą trójką plasują się Tänak i Neuville, następnie Latvala i Ogier, a pierwszą dziesiątkę zamykają: Andreas Mikkelsen, który podczas tego rajdu zapoznaje się z Citroënem C3 oraz Dani Sordo i Esapekka Lappi.

Niekorzystnie układa się rajd dla Polaków. Łukasz Pieniążek w piątek przebił oponę i stracił wspomaganie kierowcy, z kolei Jakub Brzeziński popełnił błąd, skutkujący dużymi stratami czasowymi i spadkiem na koniec klasyfikacji generalnej. „Zsunęliśmy się z drogi na bardzo wolnym zakręcie. Było niżej i obróciło nas przez dach na koła. Przepraszam wszystkich, to bezapelacyjnie mój błąd” - pisał Polak.

W piątek na kierowców czekają jeszcze cztery odcinki specjalne (te same, co przejeżdżane rano). Początek rywalizacji o godzinie 15:25.

Agata Bednarczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka