Dani Sordo najszybszy na shakedownie

Dani Sordo najszybszy na shakedownie Hyundai Motorsport

Dani Sordo najszybszym kierowcą na shakedownie przed Rajdem Sardynii. Hiszpan wyprzedził swojego kolegę zespołowego Thierry'ego Neuville'a (+0,2 s) i Jari-Mattiego Latvalę (+1,1 s).

Większość kierowców trzykrotnie pokonała trasę shakedownu, choć niektórzy z nich zrobili to cztery razy (Latvala i Lappi), a Andreas Mikkelsen, który po raz pierwszy wystartuje za kierownicą samochodu WRC przejechał trasę odcinka testowego aż siedmiokrotnie.

Podczas pierwszego przejazdu najszybszym zawodnikiem był Dani Sordo (2:39.2). W czasie drugiej próby prowadzenie na krótko przeszło w ręce Juho Hänninena (2:34.2), aby następnie powrócić do Hiszpana z Hyundaia (2:31.8), który na odcinku testowym w poprzednim rajdzie także znalazł się na pierwszej pozycji.

Za czołową trójką plasują się: Esapekka Lappi, Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon, Kris Meeke, i Sébastien Ogier, a dziesiątkę zamykają Juho Hänninen i Mads Østberg.

Łukasz Pieniążek uplasował się na 22. miejscu (6. w kategorii WRC-2), a Jakub Brzeziński na 25. (pierwsze w WRC-3).

Z problemami na odcinku testowym zmagał się Martin Prokop. Czeski zawodnik wyjechał poza trasę i utknął na kamieniu znajdującym się na poboczu. Prokop i jego zespół nie kryli jednak rozbawienia tą sytuacją.

W czwartek na kierowców czeka jeden odcinek specjalny – dwukilometrowy superoes Ittiri Arena Show. Początek rywalizacji o godzinie 18:00.

Agata Bednarczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka