Latvala prowadzi w Rajdzie Portugalii, minimalne różnice pomiędzy kierowcami

Latvala prowadzi w Rajdzie Portugalii, minimalne różnice pomiędzy kierowcami Red Bull Media House

Jari-Matti Latvala po pierwszej piątkowej pętli prowadzi w Rajdzie Portugalii. Na drugim miejscu plasuje się Kris Meeke z minimalną stratą 0,5 s, a na trzecim Ott Tänak (+1,2 s).

W piątkowy poranek kierowcy mieli do przejechania trzy odcinki specjalne – dwa z nich o długości blisko 30 kilometrów. Pierwszy z nich padł łupem Haydena Paddona, pilotowanego przez Sebastiana Marshalla, który zastępuje w tym rajdzie kontuzjowanego Johna Kennarda. Drugi odcinek wygrał lider rajdu – Jari-Matti Latvala, który zmaga się z bólem pleców. „Nie jestem zdrowy w 100%, ale czuję się w 97% dobrze” - pocieszał Fin. Ostatni z odcinków padł łupem aż trzech kierowców, który uzyskali identyczny czas. Byli to: Kris Meeke, Craig Breen i Ott Tänak, który przed wyruszeniem na trasę zmienił ustawienia auta, co znacznie poprawiło balans jego Fiesty.

Na drugim piątkowym odcinku specjalnym szanse na uzyskanie dobrego wyniku zaprzepaścił Stéphane Lefebvre, który tracąc panowanie nad tyłem auta, uderzył w bandę i rolował. Francuz przebił dwie opony w swoim Citroënie C3, a mając tylko jedną w zapasie, ostatni odcinek przejechał z dużymi stratami czasowymi. Z problemami na tym samym odcinku zmagał się także Hayden Paddon, którego samochód zgasł na 2 kilometry przed metą. „Straciliśmy moc, zatrzymaliśmy się, zresetowaliśmy ustawienia i zaczęliśmy od nowa. Nie mamy zamiaru się tym przejmować” – mówił Nowozelandczyk. Z kolei Elfyn Evans przebił oponę na ostatnim odcinku specjalnym, a jego strata czasowa do zwycięzców tego oesu wyniosła 15,6 s.

Różnice czasowe pomiędzy kierowcami są wyjątkowo małe. Pierwsza piątkę dzielą zaledwie 4,8 s, a dziesiąty kierowca traci do Latvali 18,3 s.

W kategorii WRC-2 na czele znajduje się Andreas Mikkelsen, który znacząco wyprzedza swoich rywali. Drugi Tidemand traci do Norwega 35,9 s, a trzeci Suninen - 38,3 s. Łukasz Pieniążek plasuje się na 11. pozycji (3:17.8), a Hubert Ptaszek, który w czwartek zaliczył przygodę na superoesie, w wyniku której uszkodził dwa koła w swoim samochodzie znajduje się na 16. miejscu (+12:39.4). Jakub Brzeziński zajmuje 2. pozycję w WRC-3 (+36,8 s).

W piątek na zawodników czeka jeszcze pięć odcinków specjalnych. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 17:09. 

Agata Bednarczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka