Dani Sordo najszybszy na shakedownie

Dani Sordo najszybszy na shakedownie Hyundai Motorsport

Dani Sordo najszybszym kierowcą na odcinku testowym przed Rajdem Portugalii. Na drugim miejscu uplasował się Sébastien Ogier, a na trzecim Jari-Matti Latvala.

Różnice pomiędzy kierowcami są minimalne. Pierwszą trójkę dzielą 0,2 s, a Hayden Paddon zamykający czołową dziesiątkę traci 1,8 s do Daniego Sordo.

Większość kierowców trzykrotnie pokonała trasę shakedownu, choć niektórzy z nich zrobili to cztery, a nawet pięć razy (Kris Meeke, Craig Breen i Khalid Al Qassimi).

Podczas pierwszego przejazdu najszybszym zawodnikiem okazał się być Mads Østberg (3:11.3). W czasie drugiej próby prowadzenie przeszło w ręce Daniego Sordo (3:08.4) i tam już pozostało. Na ostatnim przejeździe Hiszpan poprawił swój wynik o 1,5 s.

Za czołową trójką plasują się: Kris Meeke, Elfyn Evans, Mads Østberg, Ott Tänak i Thierry Neuville, a dziesiątkę zamykają Juho Hänninen i Hayden Paddon.

Hubert Ptaszek uplasował się na 20. miejscu (5. w kategorii WRC-2), Łukasz Pieniążek na 36., a Jakub Brzeziński na 45.

W czwartek na kierowców czeka jeden odcinek specjalny – superoes na torze rallycrossowym Lousada. Początek rywalizacji o godzinie 20:03.

Agata Bednarczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka