Sébastien Ogier z zupełnie nowym samochodem

Sébastien Ogier z zupełnie nowym samochodem Red Bull Media House

Sébastien Ogier otrzymał zupełnie nowy egzemplarz Forda Fiesty WRC, którego po raz pierwszy użyje w zbliżającym się Rajdzie Portugalii.

Mistrz świata plasuje się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej i pomimo stałego powiększania swojego dorobku punktowego, jego przewaga nad głównymi rywalami nie jest znacząca. Ogier ma o 16 puntów więcej niż drugi Latvala, a Neuville – zwycięzca dwóch ostatnich rund traci już tylko 18 oczek do Francuza.

W ostatnim rajdzie rozgrywanym w Argentynie, Ogier skarżył się na prowadzenie swojego auta, dlatego szefostwo M-Sportu zadecydowało o zbudowaniu zupełnie nowego egzemplarza.

„Całkowicie nowy samochód dla Seba jest kolejnym przejawem naszego zaangażowania we współpracę i dążenia do naszego celu, jakim jest zdobycie tytułu mistrzowskiego” – mówił szef M-Sportu Malcolm Wilson.

„Auto w niczym nie różni się od starego, nie ma żadnej ewolucji. Chcemy jednak upewnić się, że wszystkie elementy są zupełnie nowe. W Argentynie mieliśmy problem ze zużyciem opon, choć zazwyczaj Seb jest w tym dobry. Sądzimy że była to kwestia ustawień i musimy znaleźć rozwiązanie na Portugalię”.

Wilson przyznał, że jego zespół chce walczyć w Rajdzie Portugalii o najwyższe cele, jednak dodał też że każdy team może tam triumfować.

„Dużo testowaliśmy przed tym rajdem i rozwinęliśmy samochód. To z pewnością dało nam zastrzyk pewności siebie. Stawka jest jednak bardzo wyrównana i tak naprawdę każdy zespół ma szansę na wygraną. Otwieranie trasy w pierwszym dniu rajdu będzie dla nas bolesne, ale przyjechaliśmy do Portugalii z wysokimi celami i skupiamy się na powiększeniu przewagi w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata”.

Rajd Portugalii odbędzie się w dniach 18-21 maja.

Źródło: eurosport.co.uk

Agata Bednarczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka