Program Roberta Kubicy w Rajdowych Mistrzostwach Świata nadal pozostaje niepewny, ale polski kierowca potwierdził swój start w otwierającym sezon Rajdzie Monte Carlo za kierownicą Forda Fiesta RS WRC, który przygotuje M-Sport.

Na jeszcze niepotwierdzonej liście startowej pierwszej rundy mistrzostw widnieje aż 90 załóg, w tym 14 klasy WRC. Otwiera ją Sébastien Ogier wraz z kolegami z Volkswagena - Jari-Matti Latvalą i Andreasem Mikkelsenem, natomiast Hyundai Motorsport będą reprezentować Thierry Neuville, Dani Sordo i Hayden Paddon. Najwięcej kierowców pojedzie legendarny rajd w Fieście, których na trasie pojawi się aż 6. Oprócz Kubicy są to nowi etatowi kierowcy M-Sportu - Mads Østberg oraz Eric Camilli, Ott Tänak w barwach nowego zespołu DMACK, Lorenzo Bertelli jako trzeci zawodnik brytyjskiego teamu oraz Bryan Bouffier, który wystartuje na podobnych zasadach jak Polak. Francuz wygrał tutaj w 2011 roku, kiedy rajd rozgrywany był w ramach niższego rangą IRC, a w 2014 roku był drugi za Ogierem. Najskromniejszą liczbę kierowców podczas tej rundy będzie miał Citroën. W DS 3 pojadą Kris Meeke i Stéphane Lefebvre. Na starcie zabraknie Martina Prokopa, który weźmie udział w styczniowym Rajdzie Dakar.

W ubiegłym sezonie zwyciężył tutaj Ogier przed Latvalą i Mikkelsenem. Ozdobą 83. edycji była walka na wygrane odcinki specjalne Kubicy z Sébastienem Loebem. Otwierająca sezon 2016 runda w Księstwie Monako odbędzie się w dniach 21-24 stycznia.

Źródło: autosport.pt

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race