Meeke zwiąże się z Toyotą?

Kris Meeke może nawiązać współpracę z zespołem Toyoty. Mówi się, że Brytyjczyk miałby związać się wieloletnim kontraktem z japońskim producentem.

Po wycofaniu się Citroëna z WRC na sezon 2016, w celu właściwego przygotowania się do dalszych występów, obaj kierowcy francuskiego teamu zostali na lodzie. Madsowi Østbergowi udało się już zabezpieczyć swoją przyszłość – Norweg przeszedł do brytyjskiego M-Sportu. Nieco gorzej wyglądała sytuacja Krisa Meeke'a, choć jak się okazało, Irlandczyk przeprowadził niedawno negocjacje z szefem Toyoty, Tommim Mäkinenem w Jyvaskyla.

„Kris jest bardzo miłą osobą, wszyscy go lubimy i tak – spotkałem się z nim niedawno. To kierowca, którego mógłbym sobie wyobrazić w naszym teamie” - skomentował Mäkinen.

Meeke odmówił komentarza, dotyczącego jego przyszłości, jednak warto przypomnieć, że po zakończeniu Rajdu Walii Brytyjczyk stwierdził, że w kolejnym sezonie będzie miał sporo pracy.

Zespół Toyoty zamierza rozpocząć testy nowego auta w marcu przyszłego roku, a nam pozostaje przyglądać się dalszemu rozwojowi akcji i czekać na kolejne informacje płynące od japońskiego teamu.

 

Źródło: autosport.com

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league