Pierwsza pętla trzeciego dnia Rajdu Hiszpanii stanęła pod znakiem dominacji Sébastiena Ogiera i świetnej dyspozycji Roberta Kubicy. Polak regularnie utrzymywał tempo czołówki i jedynie na ostatnim odcinku uzyskał czas słabszy od pozostałych.

W sobotni poranek kierowcy WRC mieli za zadanie przejechać cztery odcinki specjalne. Najdłuższy z nich wynosił 26,26 km. Nie wszystkim jednak udało się stanąć do walki. Stéphane Lefebvre nie wyjechał nawet z serwisu, a było to wynikiem problemów z hamulcami w jego samochodzie. Francuz nie był jednak w tym osamotniony. Jari-Matti Latvala przez dwa pierwsze odcinki porannej pętli skarżył się na podobne problemy. Szczęśliwie dla niego - udało mu się z nimi uporać. Nie był to jednak koniec kłopotów, bo na trzecim odcinku specjalnym Fin uszkodził oponę, a skutkowało to stratą prawie minuty do Ogiera. Po ostatnim oesie kierowca Volkswagena zameldował jednak, że czuje się komfortowo w aucie i chce walczyć o drugą pozycję. Lefebvre i Latvala nie byli jedynymi pechowcami dzisiejszego dnia. Już na pierwszym odcinku specjalnym Lorenzo Bertelii wypadł z trasy. O złym poranku może mówić także zespół M-Sport, którego obaj kierowcy dzisiaj już nie pojawią się na rajdowych trasach. Na drugim oesie świetnie dysponowany Ott Tänak uderzył w barierę, czego wynikiem było urwanie koła w jego Fordzie Fiesta RS WRC. Na ostatnim zaś odcinku drugi z kierowców brytyjskiego zespołu – Elfyn Evans wypadł z trasy.

W trzecim dniu Rajdu Hiszpanii Robert Kubica wreszcie mógł pokazać pełnię swoich możliwości. To właśnie Polak był „best of the rest”. Kubica dwukrotnie meldował się na drugiej pozycji i jeden raz na trzeciej. Jedynie na ostatnim oesie zajął dopiero 9 pozycję, choć na mecie odcinka twierdził, że wszystko jest w porządku.

Po pierwszej sobotniej pętli na czele znajduje się dalej Sébastien Ogier, który dzięki problemom swoich rywali zdecydowanie powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Za plecami mistrza świata trwa zacięta walka o drugą pozycję, a toczą ją: Dani Sordo, Andreas Mikkelsen i Jari-Matti Latvala, których dzieli zaledwie 7,5 s. Na piątym i szóstym miejscu plasują się obaj kierowcy Citroëna – Mads Østberg i Kris Meeke, a dalej dwójka z Hyundaia, czyli Hayden Paddon i Thierry Neuville. Na dziewiąte miejsce awansował Martin Prokop, zaś dziesiątkę zamyka kierowca WRC2 – Pontus Tidemand. Robert Kubica plasuje się na 14. miejscu i traci prawie dziewięć minut do lidera.

W kategorii WRC2 najwyżej plasuje się wspomniany przed chwilą Pontus Tidemand, na kolejnej pozycji – Jan Kopecký, a za Czechem – Eric Camilli. Drugi w klasie Esapekka Lappi wypadł z trasy na 11 odcinku specjlanym. Na starcie do tego samego oesu nie zameldował się Craig Breen, w którego aucie pojawiły się problemy z dyferencjałem.

 

Dziś na kierowców czekają jeszcze cztery odcinki specjalne drugiej pętli. Początek o godzinie 14:16.

 

P Nr Załoga Samochód Rezultat
1 1

 Sébastien Ogier
 Julien Ingrassia

Volkswagen Polo R WRC 2:01:14.6
2 8  Dani Sordo
 Marc Martí
 Hyundai i20 WRC + 51.4
3 9  Andreas Mikkelsen
 Ola Floene
Volkswagen Polo R WRC + 52.9
4 2  Jari-Matti Latvala
 Miikka Anttila
Volkswagen Polo R WRC + 58.9
5 4  Mads Østberg
 Jonas Andersson
 Citroën DS 3 WRC + 1:15.1
6 3  Kris Meeke
 Paul Nagle
 Citroën DS 3 WRC + 1:26.7
7 20  Hayden Paddon
 John Kennard
 Hyundai i20 WRC + 1:31.7
8 7  Thierry Neuville
 Nicolas Gilsoul
 Hyundai i20 WRC + 1:39.1
9 21  Martin Prokop
 Jan Tománek
 Ford Fiesta RS WRC + 3:30.1
10 44  Pontus Tidemand
 Emil Axelsson
skoda Škoda Fabia R5 + 5:25.2

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race