Sébastien Ogier zwyciężył na rozpoczynającym Rajd Hiszpanii odcinku specjalnym rozgrywanym na ulicach stolicy Katalonii. Francuski mistrz świata wyprzedził o 2,1 sekundy Thierry’ego Neuvilla i Andreasa Mikkelsena o 2,9 sekundy.

„To dobry start, podobnie zaczęliśmy na Korsyce, a reszta weekendu była słabsza. Właściwy rajd zaczyna się jutro, ale miło było pojechać tutaj wśród takiej ilości kibiców. Zaliczyliśmy czysty przejazd, a jutro damy z siebie wszystko” -powiedział Ogier.

Świetny wynik Neuvilla jest dużym zaskoczeniem ze względu na awarię hamulca ręcznego w jego i20. Mikkelsen mimo drobnych błędów zaliczył czas o 0,4 sekundy lepszy od Krisa Meeka i od Roberta Kubicy, który był wolniejszy od Norwega o sekundę. Polak na wyjściu z zakrętu przypadkiem zmienił tryb swojej Fiesty z rajdowego na drogowy. „Na ostatnich 300-400 metrach nie miałem mocy, jakby nie było anti-lagu” – powiedział Kubica.

Lorenzo Bertelli, który finiszował na 12. miejscu zmagał się dzisiaj z problemami ze skrzynią biegów. Abdulaziz Al-Kuwari startujący w WRC2 nie pojawił się na OS1 z powodu problemów ze wspomaganiem kierownicy, a Yazeed Al-Rajhi zachorował w trakcie zapoznania przed rajdem i również nie pojawił się na starcie rajdu.

Jutro kierowcy pokonają 128,60 kilometrów w ramach ośmiu szutrowych odcinków specjalnych. Pierwszy z nich wystartuje o 10:08.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race