Jari-Matti Latvala wygrał Rajd Francji. Kierowca Volkswagena pokonał o 43,1 sekundy Elfyna Evansa i o 46,3 Andreasa Mikkelsena.

Celem fińskiego kierowcy na ostatni odcinek specjalny rajdu było utrzymanie bezpiecznej przewagi, ponieważ za duże ryzyko mogłoby się skończyć wypadkiem, jak w Rajdzie Polski. Podobną taktykę zastosował Elfyn Evans, który osiąga najlepszy wynik w karierze, Mikkelsen zawzięcie go gonił, ale zabrakło mu niewiele ponad trzech sekund. Na odcinku Power Stage najszybszy był Sébastien Ogier przed Robertem Kubicą i Latvalą. Cała trójka zdobyła dodatkowe punkty za tę próbę.

Za podium uplasował się Kris Meeke z Citroëna przed najlepszym z kierowców Hyundaia - Haydenem Paddonem. Nowozelandczyk na OS8 wyprzedził Madsa Østberga, a na ostatnim odcinku utrzymał przewagę nad Norwegiem. Siódmą lokatę zajął Dani Sordo, który dzięki dobrej jeździe na OS9 wyprzedził Bryana Bouffier.

Dziewiąty był bardzo doświadczony Francuz Stéphane Sarrazin, a punktowaną dziesiątkę zamknął Ott Tänak w Fieście. Tuż za nim był Stéphane Lefebvre. 15. miejsce zajął Ogier, 20. Kubica, a 21. Thierry Neuville, który określił ten weekend jako koszmarny.

„Zaczęliśmy ten rajd bardzo dobrze i bardzo dobrze go kończymy. Środek rajdu nie był dobry, dwa razy felgi nam eksplodowały. To kosztowało nas podium” – powiedział Robert Kubica na mecie Rajdu Korsyki.

W WRC2 zwyciężył Julien Maurin 18,9 sekundy przed Esapekką Lappim i 3:42,7 minuty przed Ericiem Camillim.

Następną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata będzie mieszany Rajd Katalonii, który odbędzie się w dniach 22-25 października.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race