Evans prowadzi po szalonym piątku, Kubica piąty

Elfyn Evans wygrał popołudniowy odcinek specjalny i objął prowadzenie w 58. edycji słynnego Tour de Corse. Drugi jest Kevin Abbring ze stratą 18,7 sekundy a trzeci Jari-Matti Latvala 22,9 sekundy.

Piekielnie trudne warunki na odcinku Francardo - Sermano 1 spowodowały ogromne przetasowania w stawce. Czwartą lokatę zajmuje Mads Østberg wyprzedzający minimalnie Roberta Kubicę. Polak informował o dużej ilości wody na trasie i swojej spokojnej jeździe.

Stéphane Sarrazin awansował na szóste miejsce tuż przed Andreasa Mikkelsena i Krisa Meeka, którzy poprawili swoje tempo względem poranka. Dziewiąty jest trzykrotny Rajdowy Mistrz Polski - Bryan Bouffier, który podobnie jak Evans, Abbring i Sarrazin bardzo przyspieszył. Można sądzić, że taki stan rzeczy jest efektem lepszego doboru opon u wspomnianych kierowców.

Punktowaną dziesiątkę zamyka Sébastien Ogier w Polo R WRC. Francuski mistrz świata przebił lewą tylną oponę i stracił na tym około 1,5 minuty. Na czternastą pozycję spadł Dani Sordo, który uderzył w kamień, przebił oponę i musiał ją zmienić.

W klasie WRC2 na pozycję lidera awansował Craig Breen wyprzedzając o 3,4 sekundy Juliena Maurina i Esapekkę Lappiego o 10,2 sekundy. Pontus Tidemand, który po OS1 był pierwszy nie ukończył ostatniej dzisiejszej próby z powodu uszkodzenia zawieszenia.

Jutrzejsza rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9:00 odcinkiem Casamozza - Ponte Leccia, który dziś został odwołany.